Lietuvoje apgavikai įsisuko į bankų pinigų keityklas

Policijos departamentas pranešė, kad kovo 7 dieną Lietuvos taupomojo banko Birštono skyriuje du vyrai, prisistatę Kauno gyventojais, paprašė į litus iškeisti 5 300 Olandijos guldenų.

Šią sumą jie pateikė banknotais po 100 guldenų. Banko darbuotoja iškeitė pateiktus pinigus tos dienos kursu ir išmokėjo klientams 9 010 litų.

Kitą dieną buvo pastebėta, kad supirktieji pinigai yra ne Olandijos, o menkaverčiai Surinamo guldenai. Jų reali vertė tebuvo apie 30 litų. Birštono miesto policijos komisariate iškelta baudžiamoji byla, atliekamas tyrimas.

Kovo 10 dieną panaši istorija pasikartojo "Snoro" banko valiutos keitykloje Klaipėdoje. Joje du vyrai išsikeitė 7 500 tariamų Olandijos guldenų, už kuriuos gavo 12 500 litų.

Tik po penkių dienų paaiškėjo, jog pakeisti pinigai yra Surinamo guldenai.

Policijos departamento Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyba turi duomenų, kad pastarosiomis dienomis būta ir daugiau panašiu būdu apgautų pinigų keitėjų.

Manoma, kad šiuos nusikaltimus padarė tie patys asmenys.

Liudytojų parodymais, aferistai yra maždaug 30-35 metų amžiaus, 180-185 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo. Vienas jų, truputėlį aukštesnis už savo bendrininką, yra juodaplaukis, kitas - šviesiaplaukis.

Liudytojams padedant, sudaryti įtariamųjų fotorobotai. Pinigų keitimo operacija Birštone užfiksuota apsaugos televizijos kamera.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (37)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (65)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (542)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (54)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (6)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.