Noras paskelbti apie save arba atkeršyti oponentams - dvi pagrindinės priežastys, pasak psichoterapeuto, skatinančios nežinomus žmones siekti prezidento posto. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas (VRK) tokius kandidatus įspėja apie jų laukiančią sudėtingą registravimo procedūrą.
© DELFI
Vyriausiąją rinkimų komisiją atakuoja visuomenei nežinomi asmenys, norintys kandidatuoti per rinkimus į šalies vadovo postą. "Žmonės skambina ir klausia, kodėl apie juos dar nerašo spauda. Buvo ir tokių, kurie net kelią į VRK surado", - vakar LŽ sakė komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Anksčiau negirdėtiems žurnalistui Vytautui Kundrotui ir pensininkui Antanui Mickevičiui komisija neseniai išdavė pažymas dėl specialių rinkimų sąskaitų atidarymo banke.

Diagnozė

Kodėl niekam nežinomi žmonės siekia dalyvauti šalies vadovo rinkimuose? Psichoterapeutas Raimundas Milašiūnas LŽ sakė galįs įžiūrėti didelį jau pasiskelbusių kandidatų norą parodyti save arba ateityje atkeršyti konkurentams.

"Mes tai vadiname narcizišku nevisavertiškumo jausmu, kai žmogus jaučiasi nepajėgus susidoroti su savo problemomis. Tada jis siekia, kad visi jį pamatytų ir pagalvotų: tas iš tiesų gali daug nuveikti", - sakė psichoterapeutas.

Prezidento rinkimuose ketina dalyvauti ir gausus būrys visuomenei gerai pažįstamų veikėjų, tačiau neturinčių realių šansų rimtai pasipriešinti lyderiais laikomiems politikams.

"Žmonės kartais būna labai pikti ir, kai ko nors negauna, bando siekti nerealaus posto. Tokiam atvejui turime terminą omnipotencija - visagališkumas. Kiekvienas tai patiriame dar vaikystėje: kūdikis jaučiasi visagalis, jam atrodo, kad kontroliuoja motiną, nes ši visada ateina, kai jos reikia. Jei užaugęs žmogus turi problemų, jis gali siekti omnipotencijos patvirtinimo savo gyvenime", - aiškino Milašiūnas.

Pinigai

VRK pirmininkas Vaigauskas mano, jog nerealių pretendentų į prezidentus ambicijas turėtų apriboti rinkimų užstatas - daugiau kaip 5 tūkstančiai litų. Jį kiekvienas kandidatas turės sumokėti per antrą registravimo etapą, kuris prasidės spalio 3 dieną.

"Kai ateina laikas mokėti pinigus, daugelis susimąsto. Nors, tiesa, per 1992 metų rinkimus kai kurie kandidatai "metė pinigus į balą", kad tik spauda bent kartą juos paminėtų, - pasakojo Vaigauskas, - Jau po rinkimų gavome laišką iš vienos gydymo įstaigos. Medikai pranešė, kad pabėgo pacientas, pareiškęs, jog visus gydymui skirtus pinigus išleido rinkimų užstatui. Tiesa, mums jis nebuvo sumokėjęs".

Dar rimtesnis etapas, anot Vaigausko, - 20 tūkstančių rinkėjų parašų, kuriuos kiekvienas kandidatas privalės surinkti ir iki lapkričio 7 dienos pateikti VRK.

Rinkėjas

Norą dalyvauti prezidento rinkimuose šiemet pareiškė ir LNK televizijos humoro laidos "Dviračio žynios" vedėjas Vytautas Šerėnas. Savo apsisprendimą per minėto kanalo žinių laidą jis paskelbė parodijuodamas Prezidentą Valdą Adamkų: "Tikiuosi, kad rinkimuose nesivaržys idėjos ir programos, nes jų niekas nebeskaito. Eisime, broliukai, į rinkimus tik su veidais".

Šiemet 43 metų gimtadienį švęsiantis ekonomikos ir socialinių mokslų daktaras Šerėnas prieš ateidamas į humoro laidą dirbo Valstybinėje konkurencijos taryboje, dėstė Vilniaus universitete, rašė mokslinius straipsnius įvairiomis ekonominėmis temomis.

Vakar LŽ paklaustas, kada ketina kreiptis į VRK, Šerėnas sakė: "Mes daugmaž įsivaizduojame tvarką, kaip reikia daryti. Kol kas svarbu apsispręsti. Apsispręsti dalyvauti rinkimuose. Būdų dalyvauti yra visokių, netgi būnant rinkėju".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą (16)

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (29)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (62)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (126)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (39)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (132)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (16)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (3)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...