Lietuviai pradeda geriau suvokti holokaustą

 (9)
Lietuva jau geriau suvokia žydų holkausto tragediją ir žydų kultūros vietą Lietuvos istorijoje, mano holokausto tyrinėtojas iš Didžiosios Britanijos.
"Beth Shalom" ("Taikos namų") holokausto memorialinio centro įkūrėjas ir vadovas Stephen Smith (Styvenas Smitas) po penkių dienų viešnagės Lietuvoje sakė BNS korespondentui, kad pastaroji kelionė jį įtikinusi, jog "Lietuvoje jau imama kur kas geriau suprasti, kas atsitiko karo metais, suvokti, kad šios šalies žydų istorija - neatskiriama Lietuvos istorijos dalis".

Pirmadienį pasibaigusią išvyką į Lietuvą, skirtą Lietuvos žydų istorijai ir tragedijai priminti, surengė Lietuvos ambasada Didžiojoje Britanijoje ir "Beth Shalom" centras.

Atsisveikinimo vakare sekmadienį buvo diskutuojama apie holokausto švietimo problemas.

S. Smith sakė, kad Didžiojoje Britanijoje bus teigiamai vertinamas Lietuvos ambasadoriaus ypatingiems pavedimams Alfonso Eidinto pranešimas apie paruoštą išsamią holokausto atminties ir švietimo programą Lietuvoje.

Svečiams didelį įspūdį paliko koncertas, kuriame tarptautinių konkursų laureatė Judita Leitaitė hebrajų kalba atliko Sulamitos giesmę.

S. Smith, per pastaruosius trejus metus Lietuvą aplankęs jau devintą kartą, BNS korespondentui sakė, kad per pirmą viešnagę susidarė įspūdį, jog Lietuvoje yra sudėtingų holokausto aiškinimo problemų, vakariečiams nepriimtinų nuostatų, nenoro kalbėti šia tema.

"Bet tuo pat metu, man perskaičius paskaitų ciklą Vilniaus pedagoginiame universitete, įsitikinau, kad jaunoji karta šia tema domisi kur kas labiau, nei tėvai ir seneliai", sakė S. Smith.

Pasak jo, Lietuvoje palaipsniui susiformavo grupė istorikų, išstudijavusių archyvų dokumentus, juos paskelbusių ir "tarusių svarų žodį".

"Jį išgirdome ir per diskusiją "Beth Shalom" centre, į Kurią buvau pakvietęs grupę lietuvių intelektualų", sakė S. Smith. Lietuvoje per nacių okupaciją Antrojo pasaulinio karo metais buvo sunaikinta apie 200 000 žydų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvos teismai teiks nemokamas konsultacijas teisiniais klausimais (2)

Antradienį minint Europos teisės dieną Lietuvos teismuose bus galima nemokamai konsultuotis testamentų, žemės dalybų, skyrybų ir kitais teisiniais klausimais.

Prezidentūra: žmonės balsavo prieš politinį elitą (42)

80 Seimo narių neperrinkimas rodo, kad ypač antrame rinkimų ture piliečiai balsavo prieš dabartinį politinį elitą, sako Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

Prezidentūroje bus apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai (3)

Antradienį Prezidentūroje Vilniuje vyks jubiliejinio dešimtojo Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

„Valstiečiai“ pradeda konsultacijas su konservatoriais ir socialdemokratais (26)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius žadama pradėti antradienį.

Aukščiausiasis Teismas imsis Darbo partijos bylos (3)

Aukščiausiasis Teismas antradienį pradės nagrinėti Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą.