Lietuviai padeda čečėnų kovotojams

 (6)
Vienas čečėnų karo vadų, lankydamasis Lietuvoje, pareiškė, jog Čečėnijoje kovotojams padeda lietuviai.
Pasak Sataro Adajevo, jo vadovaujamame nedideliame kariuomenės būryje tarnauja du lietuviai - inžinierius Saulius ir medicinos pulkininkė chirurgė Vanda.

Iš viso, pasak S. Adajevo, Čečėnijoje yra per dešimt lietuvių, rašo Kauno dienraštis "Laikinoji sostinė".

Tai daugiausia yra buvę Kauno politechnikos instituto (KPI) auklėtiniai, sovietiniais laikais dirbę Čečėnijos dujų ir naftos verslovėse. Pasak čečėnų kovotojų vado, lietuvių pavardės neskelbiamos, nes Rusijos specialiosios tarnybos ypač domisi užsieniečiais.

"Šie inžinieriai labai gabūs ir reikalingi mūsų šaliai, nes moka anglų, vokiečių, rusų kalbas. Jie padeda įsisavinti naują karinę techniką, rengia įtvirtinimų projektus kalnuose", dienraščiui sakė S. Adajevas.

Jis teigė penkis KPI auklėtinius pasikvietęs į Grozną sovietiniais laikais, kai baigė karinę tarnybą tuomet Kaune dislokuotame desantininkų pulke.

Pasak dienraščio, S. Adajevas su savo vyresniuoju broliu 15 metų tarnavo Kaune, vedė lietuvaites dvynes, puikiai kalba lietuviškai.

Pasak dienraščio, pieš kelias dienas apsilankęs kaune, S. Adajevas savo ir brolio keturis anūkus paliko globoti žmonos giminaičiams ir grįžo į Čečėniją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (10)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (14)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (715)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.