Lietuviai buvo uolūs komunistų pakalikai, teigia Lenkijos savaitraštis

 (14)
Lenkijos savaitraštis "Czas" tvirtina, jog "Lietuvos lenkai buvo labiau atsparūs komunizmui, o lietuviai labiausiai pasidavė komunizmo idėjai iš visų trijų Baltijos šalių, nes Lietuvoje beveik visi KGB darbuotojai buvo lietuviai, lietuviai buvo ir komunistų partijos pirmieji sekretoriai, kurie pasirodę esą ypač ištikimi Maskvai".
Lietuvos lenkų sąjunga - "krištolo tyrumo" nekomunistinė organizacija, teigia "Czas".

Savaitraštis ėmėsi svarstyti Lietuvos lenkų politinius įsitikinimus, atsiliepdamas į, jo paties teigimu, Lietuvoje per savivaldybių rinkimus "pasklidusius gandus, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra kairiųjų pažiūrų komunistų organizacija".

Pasak savaitraščio, tokie teiginiai - "ne kas kita, kaip Lietuvos specialiųjų tarnybų ir diplomatijos rankų darbas".

"Šie gandai pasiekė net Lenkiją, o jų tikslas - sukompromituoti prie Vilijos gyvenančius tautiečius, apibūdinant juos kaip bolševikus, nevertą paramos masę, priešišką Lietuvai, ir įvaryti pleištą tarp lenkų visuomenės ir Vilnijos gyventojų, siekiant vieno tikslo - lenkų susitaikymo su savo tautiečių lietuvinimu", aiškina "Czas".

Pasak savaitraščio, tokio "lenkų problemos išsprendimo Lietuvoje šalininkai ir iniciatoriai nori parodyti lietuvius esant nekaltais avinėliais, kurie niekada nesusitepė savęs bendradarbiavimu su komunistais ir visą pokarį praleido miškuose, kovodami su sovietų okupantais".

Anot savaitraščio, lenkai "niekada nesiveržė į Lietuvos komunistų partiją ir sudarė vos 4 procentus jos narių, ir už tai sumokėjo didžiulę kainą, kadangi aštuntojo dešimtmečio pradžioje vos 5 tūkstančiai lenkų galėjo pasigirti aukštosios mokyklos baigimo diplomu, nes mokslinė karjera tuo metu buvo artimai siejama su priklausomybe komunistų partijai".

Savaitraštis sutinka, kad lenkų atgimimo priešakyje stovėjo buvę komunistai, tačiau "tai buvo to meto tipiškas reiškinys, nes ir Sąjūdžiui vadovavo partiniai intelektualai".

"Czas" taip pat neneigia, jog ir Lietuvos lenkų sąjungoje buvo nemažai komunistų ir komjaunuolių, tačiau, "jie niekada nesiilgėjo socializmo ir atsisveikino su veikėjais, kurie taip darė".

Nors dabar tiek Lietuvos lenkų sąjungoje, tiek jos politinėje organizacijoje Lietuvos lenkų rinkimų akcijoje yra buvusių komunistų, tačiau, savaitraščio nuomone, tai tipiškas "Lietuvos politinėms partijoms reiškinys".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

Ką turite žinoti apie B. Ropę (29)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.

Liberalai pradeda pykti ant konservatorių: ačiū, bet ne (273)

Konservatoriai vis viešai kartojo, o galiausiai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkams išsakė nuostatą, kad koalicijoje, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tačiau šios partijos atstovai tik krūpčioja pečiais – nei prašė, nei norėtų.

Jei sulauks kvietimo, N.Puteikis prisidės prie „valstiečių“ frakcijos Seime (46)

Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, į Seimą perrinktas vienmandatėje Danės apygardoje, naujajame parlamente prisidėtų prie didžiausios „valstiečių“ frakcijose, jeigu sulauktų kvietimo.

„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais (904)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai bandant suformuoti koaliciją, socialdemokratai, panašiai kaip ir konservatoriai, nesutinka formuoti plačios trijų didžiųjų partijų koalicijos, tačiau nekelia papildomų reikalavimų.