Lietuvai gresia streikų banga

 (3)
Jeigu ir toliau bus kalbama, kad mokytojų streikai Telšiuose ir Rokiškyje tėra vietos problema, rudenį streikų banga nusiris per dešimtis rajonų ir miestų, teigia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas.
Antradienį A. Bružas paskelbė atvirą laišką šalies vadovams, kuriame prašo įsigilinti į pedagogų streikų priežastis ir padaryti kuo rimtesnes išvadas.

A. Bružas pabrėžia, jog 1997 metais savivaldybių kreditoriniai įsiskolinimai, kurie sudarė apie 370 mln. litų, buvo pripažinti valstybės vidaus skola, tačiau to nedaroma dabar, kai įsiskolinimai sudaro per 624 mln. litų.

"Pernai savivaldybėms buvo patvirtintas 72 mln. litų mažesnis šių metų biudžetas. Tačiau finansiniai savivaldybių įsipareigojimai vis didėja. Per dvejus metus papildomų išlaidų - beje, padiktuotų centrinės valdžios institucijų, - padaugėjo nuo 70 iki 85 procentų", teigia A. Bružas.

Anot jo, Vyriausybė palaimina nepagrįstas reformas, tačiau joms įgyvendinti finansų privalo rasti savivaldybės.

Kaltindamas premjerą Andrių Kubilių politiniu žaidimu, A. Bružas primena, jog didesnė Rokiškio savivaldybės biudžeto dalis praskolinta per ankstesniąją kadenciją, kai rajoną valdė konservatoriai, todėl atsakomybę dėl esamos situacijos turi prisiimti pats premjeras.

Laiške A. Bružas retoriškai klausia prezidento valdo Adamkaus, kodėl jis nieko nedaro, kad pagerintų grėsmingai blogėjančią švietimo įstaigų materialinę, jų darbuotojų socialinę ir ekonominę padėtį.

"Jau nuo praeitų metų pabaigos šaukiamės pagalbos, kreipdamiesi į visas institucijas, kurios vienaip ar kitaip privalo rūpintis švietimu. Pagaliau kreipėmės ne kartą ir į jus. Tačiau į konkrečius mūsų reikalavimus negavome jokio atsakymo", rašo A. Bružas.

"Prezidentūros dėmesio nesulaukė nei Trakų, nei Telšių, nei Rokiškio streikuojantys mokytojai", piktinasi A. Bružas.

"Gerbiamieji šalies vadovai, neieškokite kaltųjų tarp iešmininkų. Kalti dėl kritinės padėties šalyje - šalia jūsų ir, atleiskite, jūs pats", teigia A. Bružas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (30)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (78)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (75)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (304)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.