Lietuva tikisi pagreitinti susitarimus dėl naftos

Lietuvos Vyriausybė netrukus deleguos savo atstovą į amerikiečių valdomo koncerno "Mažeikių nafta" derybas su galimais žaliavos tiekėjais.
Ketvirtadienį "Mažeikių naftos" derybas su Rusijos bendrovėmis dėl ilgalaikio naftos tiekimo apsvarstė prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Andrius Kubilius ir ūkio ministras Valentinas Milaknis.

Po pasitarimo V. Milaknis žurnalistams sakė, kad "Vyriausybė nutarė užimti aktyvesnę derybinę poziciją ir deleguos savo atstovę į derybas".

"Mus domina, kad derybos vyktų ne su vien su "LUKoil", bet ir su "Jukos", pabrėžė ūkio ministras, pridūręs, jog "mes tikimės aktyvesnių veiksmų, derantis dėl ilgalaikio naftos tiekimo". Abi Rusijos bendrovės domisi įsigyti "Mažeikių naftos" akcijų, mainais žadėdamos ilgalaikes žaliavos tiekimo sutartis. Iki šiol intensyvesnės derybos vyko su "LUKoil".

Pasak V. Milaknio, Vyriausybė sutinka parduoti dalį koncerno akcijų, jei bus pasirašyti ilgalaikiai tiekimo susitarimai. Amerikiečių "Williams International" nuo pernai turi trečdalį "Mažeikių naftos" akcijų ir koncerno valdymo teisę.

"LUKoil" yra svyruojanti pozicija, o "Jukos" - aiški. Mums reikia, kad būtų dirbama su abiem kompanijom. Kuri bus mums palankesnė, su ta bus sudaromos sutartys", kalbėjo ministras.

Jis priminė, kad iki šiol 70 proc. "Mažeikių naftos" iš Rusijos gautos žaliavos buvo "Jukos" nafta, nors kartu pažymėjo, kad prioritetas nėra teikiamas nė vienai Rusijos kompanijai.

Premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis sakė, kad "Jukos" pasirengusi pateikti pusę naftos kiekio, kurio reikia užtikrinti stabilią "Mažeikių naftos" veiklą. Dabar per metus bendrovė gali perdirbti apie 8 mln. tonų žaliavos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (7)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (55)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (4)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.