Lietuva tikisi pagalbos holokausto švietimo programai

 (1)
Lietuva Europos valstybių ir JAV atstovams pristatė nacionalinę holokausto švietimo programą, tikėdamasi jų visokeriopos paramos.
Trečiadienį į Lietuvos URM buvo pakviesti D. Britanijos, JAV, Izraelio, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos ir Švedijos ambasadų atstovai, kuriems oficialiai pristatytas Lietuvos holokausto švietimo projektas.

Pasak URM pranešimo, tikimasi, kad šios šalys suteiks reikalingą metodinę, dalykinę ir finansinę pagalbą Lietuvos nacionalinei holokausto švietimo programai, pasidalins savo patirtimi su Lietuvos mokyklomis, universitetais, muziejais, nevyriausybinėmis organizacijomis.

Nacionalinę programą parengė šį balandį Lietuvos ministro pirmininko sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja ambasadorius ypatingiems pavedimams Alfonsas Eidintas.

Antradienį Lietuvos darbo grupė pristatė švietimo programą D. Britanijos ir JAV diplomatams bei nevyriausybinių organizacijų atstovams. D. Britanija kuruoja Lietuvą holokausto švietimo klausimais.

Lietuvos pasiūlymas buvo gerai priimtas, specialistų jis įvertintas kaip galimas modelis kitų valstybių holokausto švietimo planams.

Šia programa Lietuva sieks įveikti holokausto metamus šešėlius, neaiškumus, nutylėjimus, orientuodamasi į laisvos, demokratinės, atviros visuomenės kūrimą, pranešė URM.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (61)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (26)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (30)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (58)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (892)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.