Lietuva su ES užstoja Latviją nuo Rusijos išpuolių

 (16)
Pareiškime pabrėžiama, jog demokratijos ir žmogaus teisių srityje ES būsimoms narėms kelia griežtus reikalavimus.

ES įsitikinimu, Latvija, asocijuota ES valstybė bei šalis kandidatė, šioje srityje yra padariusi milžinišką pažangą bei atitinka Kopenhagos politinius kriterijus.

Pareiškime teigiama, jog pastaruosius kelis mėnesius Rusijos Federacija ypač stipriais žodžiais reiškė griežtus kaltinimus Latvijai ir Estijai.

ES nuomone, toks Rusijos elgesys ne tik duoda priešingų rezultatų, bet ir yra nepriimtinas šiandieninėje Europoje.

Dokumente ES ragina Rusiją susilaikyti nuo nepagrįstų tokio pobūdžio pareiškimų, pranešė Lietuvos URM.

Nepaisant deklaruojamos aktyvios partnerystės su Latvija, Lietuva iki šiol savarankiškai nebuvo pareiškusi nuomonės apie Rusijos išpuolius prieš Latviją.

Kovo 11-sios Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Algirdas Endriukaitis praėjusią savaitę viešai gėdijo Lietuvos politikus už tokį pasyvumą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (23)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (230)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.