Lietuva su ES derybas pradės dėl 8 skyrių

Pasiūlymuose, kurie buvo pristatyti 15 ES šalių ambasadoriams, Europos Komisija (EK) sako, kad per kovo 28 dieną prasidėsiančias derybas su Lietuva, Latvija, Slovakija, Bulgarija Rumunija ir Malta bus deramasi dėl 5 pagrindinių derybų skyrių.

Pagal planą 15 narių blokas su Lietuva, Latvija, Slovakija ir Malta derėsis dar dėl trijų papildomų skyrių, nes šios šalys padarė didesnę pažangą pasirengimo narystės ES srityje.

Pareigūnai pradės atviras derybas dėl vieno papildomo skyriaus su Bulgarija, o su Rumunija kol kas bus deramasi tik dėl penkių pagrindinių skyrių, sakė EK savo pareiškime.

Galutinį sprendimą EK pristatys ambasadorių susirinkime kitą savaitę, sakė pareigūnai.

Šešios naujos šalys buvo pakviestos derėtis dėl narystės per praėjusių metų gruodžio mėnesį Helsinkyje vykusį ES viršūnių susitikimą, kuriame ES lyderiai nusprendė, kad prie Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Estijos, Slovėnijos ir Kipro, kurios pradėjo derybas 1998 metais, gali prisijungti dar šešios naujos šalys.

Formali derybų su Lietuva ir kitomis naujomis kandidatėmis pradžia buvo paskelbta vasario 15 dieną. Iš viso bus deramasi dėl 30-ties skyrių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (34)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (34)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (406)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.