Lietuva - stichinės nelaimės ištikta šalis

 (24)
Lietuvos žemdirbių interesams atstovaujantys Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) paprašė valdžios paskelbti Lietuvą stichinės nelaimės ištikta šalimi ir atlyginti dėl šalnų ir sausros patirtus nuostolius.
Pirmadienį ŽŪR pirmininkas Jonas Ramonas kreipėsi į prezidentą Valdą Adamkų, Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį, premjerą Andrių Kubilių ir žemės ūkio ministrą Edvardą Makelį.

Kreipimesi teigiama, kad šalnos ir sausra jau sunaikino didelę dalį pasėlių, žalienų, sodų, uogynų. Ypač prasta padėtis pietryčių Lietuvoje.

Pasak ŽŪR vicepirmininko Alberto Amšiejaus, šiame regione sušalo apie 80 proc. pasėlių.

"Siaubo ištiktas yra Varėnos rajonas, nes ten šalnos ir sausra sunaikino beveik visą vasarojų", BNS sakė ŽŪR vicepirmininkas.

1999 metais Lietuvoje grūdinėmis kultūromis buvo užsėta 1,062 mln. hektarų: vasarojumi - 618 tūkst. hektarų, linais - 8,8 tūkst. hektarų.

"Klimato išdaigų pasekmės - pakenkta beveik pusei šalies pasėlių", sako A. Amšiejus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (87)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (5)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (566)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (931)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.