Lietuva, Slovėnija ir Slovakija - realiausios kandidatės į NATO

Vakarų valstybės turėtų būti pasiryžusios priimti visas dabartines kandidates į NATO, tačiau priėmimas turėtų būti grindžiamas individualiu kiekvienos valstybės pasirengimu, mano žinomas JAV politologas Zbigniew Brzezinski (Zbignevas Bžežinskis).
Laiške Lietuvos užsienio reikalų ministrui (URM) Algirdui Saudargui jis išskyrė Slovėniją, Slovakiją ir Lietuvą kaip realiausias kandidates narystei bei pabrėžė būtinybę tęsti pastangas dėl naujų narių priėmimo į NATO.

JAV Strateginių ir tarptautinių studijų centro narys Z. Brzezinski taip pat išreiškė viltį, jog Jungtinių Valstijų prezidento rinkimai paskatins diskusijas dėl aljanso plėtros būtent šia linkme.

Laišką Lietuvos UR ministrui jis atsiuntė, sveikindamas Vilniaus konferencijos NATO perspektyvų klausimais sėkmę.

Devynios kandidatės į NATO gegužės mėnesį Vilniaus konferencijoje priėmė bendrą pareiškimą, raginantį neatidėlioti aljanso plėtros.

Lietuva tikisi pakvietimo į NATO per kitą aljanso viršūnių susitikimą 2002 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (6)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (63)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (71)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (240)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (295)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.