Lietuva - skyrybų rekordininkė, skelbia "Eurostat"

 (596)
Europos Sąjungos (ES) statistikos biuras "Eurostat", paskelbęs tyrimus apie šeimas, įvardijo Lietuvą kaip skyrybų rekordininkę. Pasak dienraščio "Lietuvos rytas", didžiausias skyrybų rodiklis tarp 25 ES šalių - Lietuvoje ir Čekijoje (po 3,2 tūkstančiui gyventojų) bei Estijoje (3,1), o mažiausias - Italijoje (0,2), Airijoje (0,7) ir Graikijoje (1,1).
Skyrybos, pora
© Corbis/Scanpix

Europos Sąjungos vidurkis - 2,1 skyrybų tūkstančiui gyventojų. 2004 metais čia buvo užregistruota 2 mln. 178 tūkst. vedybų ir 956 tūkst. skyrybų. Bet, Socialinių tyrimų instituto Demografinių tyrimų centro vadovės Vlados Stankūnienės nuomone, šie skaičiai nerodo realios situacijos.

Anot jos, skyrybų rodiklis Lietuvoje toks didelis, nes čia dažniau tuokiamasi nei kitose ES šalyse: "Jei žmonės nesituokia - jie ir nesiskiria. Kur kas daugiau skyrybų tarp tų, kurie gyvena nesusituokę, tačiau statistika to neatspindi".

"Eurostat" duomenimis, Latvijoje buvo sudaryta beveik dvigubai mažiau santuokų nei Lietuvoje (atitinkamai 10 ir 19 tūkst.) ir užregistruota daugiau kaip dvigubai mažiau skyrybų (5 ir 11 tūkst.).

Daugiausia vedybų Kipre (7,2 tūkstančiui gyventojų) ir Vokietijoje (7), Maltoje (6), Lietuvoje ir Suomijoje (po 5,6).

Sociologės Aušros Maslauskaitės teigimu, skyrybų priežastys Lietuvoje turi ir vieną specifinį bruožą - čia labai dažnai skyrybų iniciatorės yra moterys. Įvairiuose santuokos etapuose jų pradeda netenkinti vyrų ekonominės arba psichologinės investicijos į santuoką.

Per pastaruosius keliolika metų daugelis buvusių profesijų nunyko, ir nemažai Lietuvos vyrų nesugebėjo persitvarkyti.

Lietuvoje absoliutus skyrybų skaičius pradėjo didėti 1970-ai-siais ir mažai keitėsi. Šiuo metu šimtui santuokų Lietuvoje tenka 57 skyrybos (1995 metais - 46 skyrybos). Dažniausiai skiriamasi didžiuosiuose šalies miestuose ir Visagine.

BNS
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Alkoholiui burnos skalavimo skystyje įvedamas akcizo mokestis (21)

Vyriausybė pirmadienį pritarė, kad ir higienos prekėse – burnos skalavimo skysčiuose, kosmetiniame spirite esantis etilo alkoholis būtų apmokestintas akcizu. Dėl to šios prekės turėtų pabrangti ir taip atgrasyti nuo noro jas gerti.

S. Lavrovo išskirtinis dėmesys Lietuvai: ką Kremlius tuo nori pasakyti? (533)

Interviu Švedijos dienraščiui „Dagens Nuheter“ davęs Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas neseniai skundėsi, kad NATO karinė infrastruktūra artėja prie Rusijos sienų, o Lietuva esą yra „agresyviausias rusofobijos branduolys visame NATO aljanse“. Ką iš tikrųjų reiškia toks Rusijos diplomatijos vadovo pareiškimas ir kam jis skirtas?

Rengs naują įstatymą dėl kurortinių zonų (9)

Vyriausybei pirmadienį panaikinus prieštaringą nutarimą Nr. 1025, kuriuo buvo panaikintos apsaugos zonos kurortinėse vietovėse, nuspręsta iš naujo rengti šiuos klausimus reglamentuojantį įstatymą, kurį tikimasi Seimui pateikti jau rudens sesijoje.

Dėl Lietuvos pilietybės žydams – bylų ir aiškinimosi banga (37)

Kodėl nuo praėjusių metų Migracijos departamentas nebesivadovauja galiojančiu Pilietybės įstatymu, pagal kurį nuo 2011 m. balandžio mėn. teisę į Lietuvos pilietybę turėjo žydų tautybės asmenys ir etniniai lietuviai bei jų palikuonys, emigravę 1918–1940 m.? Šį klausimą, neseniai viešėdami Izraelyje, išgirdo Seimo valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovai, tačiau aiškaus atsakymo žydams litvakams pateikti nesugebėjo.

„Darbiečiai“ politinės tarybos dėl kainų nori kuo greičiau, premjero darbotvarkė įtempta (18)

Valdantiesiems „darbiečiams“ raginant koalicijos partnerius sušaukti skubią politinę tarybą dėl augančių maisto kainų, aiškėja, kad dėl premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus įtemptos darbotvarkės toks pasitarimas tikriausiai galimas tik šios savaitės pabaigoje arba kitą savaitę.