Lietuva - skyrybų rekordininkė, skelbia "Eurostat"

 (596)
Skyrybos, pora
© Corbis/Scanpix

Europos Sąjungos (ES) statistikos biuras "Eurostat", paskelbęs tyrimus apie šeimas, įvardijo Lietuvą kaip skyrybų rekordininkę. Pasak dienraščio "Lietuvos rytas", didžiausias skyrybų rodiklis tarp 25 ES šalių - Lietuvoje ir Čekijoje (po 3,2 tūkstančiui gyventojų) bei Estijoje (3,1), o mažiausias - Italijoje (0,2), Airijoje (0,7) ir Graikijoje (1,1).

Europos Sąjungos vidurkis - 2,1 skyrybų tūkstančiui gyventojų. 2004 metais čia buvo užregistruota 2 mln. 178 tūkst. vedybų ir 956 tūkst. skyrybų. Bet, Socialinių tyrimų instituto Demografinių tyrimų centro vadovės Vlados Stankūnienės nuomone, šie skaičiai nerodo realios situacijos.

Anot jos, skyrybų rodiklis Lietuvoje toks didelis, nes čia dažniau tuokiamasi nei kitose ES šalyse: "Jei žmonės nesituokia - jie ir nesiskiria. Kur kas daugiau skyrybų tarp tų, kurie gyvena nesusituokę, tačiau statistika to neatspindi".

"Eurostat" duomenimis, Latvijoje buvo sudaryta beveik dvigubai mažiau santuokų nei Lietuvoje (atitinkamai 10 ir 19 tūkst.) ir užregistruota daugiau kaip dvigubai mažiau skyrybų (5 ir 11 tūkst.).

Daugiausia vedybų Kipre (7,2 tūkstančiui gyventojų) ir Vokietijoje (7), Maltoje (6), Lietuvoje ir Suomijoje (po 5,6).

Sociologės Aušros Maslauskaitės teigimu, skyrybų priežastys Lietuvoje turi ir vieną specifinį bruožą - čia labai dažnai skyrybų iniciatorės yra moterys. Įvairiuose santuokos etapuose jų pradeda netenkinti vyrų ekonominės arba psichologinės investicijos į santuoką.

Per pastaruosius keliolika metų daugelis buvusių profesijų nunyko, ir nemažai Lietuvos vyrų nesugebėjo persitvarkyti.

Lietuvoje absoliutus skyrybų skaičius pradėjo didėti 1970-ai-siais ir mažai keitėsi. Šiuo metu šimtui santuokų Lietuvoje tenka 57 skyrybos (1995 metais - 46 skyrybos). Dažniausiai skiriamasi didžiuosiuose šalies miestuose ir Visagine.

BNS
 
596
Registruoti (0) Anonimiški (596)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Socdemų atkirtis D. Grybauskaitei (2)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:53
Socialdemokratai nutarė netylėti po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, esą jų partietis eurokomisaras Vytenis Andriukaitis „skaldo Europą“.

Kaunui – žinia iš Vatikano (15)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:09
Kaunui – žinia iš Vatikano
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Kauno tikintiesiems – džiugios žinios iš Vatikano.

Debatų laida „Vilniaus ringas“: Indrė Kleinaitė prieš Naglį Puteikį (12)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:01
Debatų laida „Vilniaus ringas“: Indrė Kleinaitė prieš Naglį Puteikį
Ringe kaunasi kandidatai į sostinės vadovus Indrė Kleinaitė ir Naglis Puteikis. Kuris iš jų vertesnis Vilniaus mero posto? Kuris iš jų nugalės argumentų dvikovoje?

Velionės žmonos atvaizdas V. Matijošaitį stato į nepatogią padėtį (36)

2015 sausio mėn. 30 d. 14:48
Prieš rinkimus visoje Lietuvoje tampa įprasta visur regėti politinę reklamą. Tačiau Kaune gyvenantys žmonės galėjo nustebti: ant vienos „Iki“ parduotuvės fasado greta į savivaldos rinkimuose dalyvaujančio verslininko Visvaldo Matijošaičio reklaminio portreto šviečia tragiškai žuvusios jo žmonos Irenos Matijošaitienės nuotrauka, populiarinanti organų donorystę.

Žinomai „tvarkietei“ atsirūgo šokiai „kam per 30“ (48)

2015 sausio mėn. 30 d. 14:20
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatė į Kauno merus Aušra Ručienė pripažinta pažeidusi įstatymą ir papirkusi rinkėjus, kurie buvo kviečiami į šokių vakarus.