Lietuva šiemet iš Vakarų gaus daug ginkluotės

 (13)
"Kareivis yra pats svarbiausias gynybos komponentas, ir jis turi būti gerai apmokytas, aprūpintas. Karys turi jaustis pirmos klasės piliečiu", spaudos konferencijoje antradienį sakė kariuomenės vadas.

Jo teigimu, Vakaruose yra didelis ginklų perteklius, ir Vakarai, žinodami, jog "mes priimame jų principus, kad mūsų vertybės sutampa su jų, mums duoda ir duos tų ginklų".

Kariuomenės vadas, neįvardindamas tikslių skaičių, teigė, kad šiemet Lietuva gaus daug šarvuočių iš Vokietijos, priešlėktuvinio bataliono ginkluotę iš Švedijos, artilerijos iš Danijos.

Pasak J. Kronkaičio, iki šiol Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms Vakarų valstybės perdavė daug kulkosvaidžių, šautuvų, šovinių, minų paieškos laivą, Lietuva įsigijo minosvaidžių, prieštankinių ginklų.

"Kai kurie siūlomi ginklai reikalauja didelių išlaikymo ir priežiūros lėšų, todėl Lietuva kol kas jų atsisako", pažymėjo brigados generolas.

Kalbėdamas apie šių metų planus, jis pabrėžė, kad tikimasi atidaryti šovinių gamyklą Kaune, turėtų pradėti veikti geodezinis centras, spausdinsiantis karinius žemėlapius, baigiama įrengti oro erdvės stebėjimo centrą Karmėlavoje.

Aiškindamas būtinybę didinti gynybos biudžetą, J. Kronkaitis teigė, kad 1997-2000 metais Lietuvos kariuomenė išaugo 27 proc., todėl jai reikia ir didesnio finansavimo.

Šiemet krašto apsaugai iš biudžeto skirta beveik 750 mln. litų arba 1,69 bendro vidaus produkto (BVP). 2001 metais Lietuva yra įsipareigojusi gynybos išlaidas padidinti iki 2 proc. BVP.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (166)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.

Karinės jūrų pajėgos treniruosis pratybose „Kormoranas" (8)

Klaipėdoje spalio 3-7 dienomis vyks karinių pratybų „Kormoranas 2016“ aktyvioji dalis. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, dalyvaus ir Karo policijos Klaipėdos įgula. Kaip stebėtojai pratybose dalyvaus ir du Ukrainos kariuomenės karininkai.

J. Miliaus atleidimas neišvers vidaus reikalų ministro iš pareigų (12)

„Tvarka ir teisingumas“ nesiims priemonių atšaukti vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, kai jis balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Rinkimai 2016: dauguma sąrašų lyderių – už homoseksualų partnerystę (135)

Jei naujojo Seimo eiliniai nariai pritars savo lyderiams, Lietuva per artimiausius ketverius metus gali priimti istorinį sprendimą įteisinti homoseksualų santykius.

D. Grybauskaitė dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento Sh. Pereso laidotuvėse (30)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Jeruzalėje dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Shimono Pereso laidotuvėse.