Lietuva sėkmingai ruošiasi narystei NATO

NATO generalinis sekretorius pagyrė Lietuvos pastangas ruošiantis narystei Aljanse ir jos indėlį į taikos palaikymo operacijas Balkanuose.
"Lietuva ypač sėkmingai įgyvendina pasirengimo narystei NATO programą", pareiškė Aljanso generalinis sekretorius lordas George Robertson (Džordžas Robertsonas) antradienį interviu televizijos laidai "Spaudos klubas".

Jis taip pat padėkojo Lietuvai už indėlį į taikos palaikymo operacijas Bosnijoje bei dabartinę Kosove.

"Lietuvos kariuomenės būrių vaidmuo yra labai svarbus NATO pastangoms užtikrinti taiką viename iš neramiausių euroatlantinių regionų", sakė NATO generalinis sekretorius.

Visas interviu su G. Robertson bus parodytas "Spaudos klubo" laidoje per Lietuvos nacionalinę televiziją kitą trečiadienį, gegužės 17 dieną.

Laida bus transliuojama tarptautinės konferencijos NATO ateities klausimais, kurioje kalbės ir G. Robertson, išvakarėse.

Konferencija "NATO vaidmuo besikeičiančioje Europos saugumo aplinkoje" įvyks Vilniuje gegužės 19 dieną. Jos tikslas yra aptarti NATO gebėjimą atsakyti į naujus politikos iššūkius, NATO ir Europos Sąjungos santykių konsolidavimą, ypač akcentuojant Europos krizių valdymo pajėgumų plėtrą.

Konferenciją taip pat pasveikins Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, joje pranešimus skaitys Lietuvos, Slovėnijos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, Rumunijos, Bulgarijos, buvusios Jugoslavijos respublikos Makedonijos užsienio reikalų ministrai, Vokietijos valstybės sekretorius ir Lenkijos UR ministras, Vakarų Europos Sąjungos generalinio sekretoriaus pavaduotojas bei kiti aukšto rango pareigūnai ir žinomi ekspertai.

Konferenciją ruošia Lietuvos ir Slovėnijos užsienio reikalų ministerijos.

Lietuva ir Slovėnija kai kurių ekspertų yra laikomos daugiausiai iš kitų dabartinių kandidačių nuveikusiomis, grupei kandidačių siekiant NATO narystės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius: valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ nepageidaujame (65)

14 mandatų laimėjusio ir sėkmingiausiai partijos istorijoję pasirodžiusio Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako sunkiai įsivaizduojantis koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

R. Karbauskis: jei konservatoriai mūsų nepriims, derėsimės su kitais (35)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį sudarys derybines grupes ir pasiūlys konservatoriams bei socialdemokratams derėtis dėl galimos koalicijos, teigia LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Naujajame Seime dirbs daugiau kaip pusė naujų narių (11)

Naujai išrinktame Seime dirbs daugiau kaip pusė naujų parlamentarų – 83 iš 141.

A. Butkevičius: prisiimu atsakomybę papildyta (79)

Socialdemokratų partijos pirmininkas, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad prisiima asmeninę atsakomybę už prastus Seimo rinkimų rezultatus ir ankstina partijos suvažiavimo laiką iš gegužės į kovą.

D. Grybauskaitės darbotvarkėje – dvi partijos (76)

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jau iki pietų ketina susitikti su dviejų geriausiai rinkimuose pasirodžiusių partijų atstovais.