Lietuva pasirašė dvi asmens teises saugančias konvencijas

Ceremonijoje dalyvavo ET generalinis sekretorius Walteris Schwimmeris, pranešė ET spaudos tarnyba.

Šia konvencija siekiama apsaugoti asmenis nuo žalos, kurią gali sukelti duomenų bazių apie juos kaupimas bei apdorojimas.

Konvencija draudžia kaupti "jautrią" informaciją apie asmens rasę, politines pažiūras, sveikatą, tikėjimą, seksualinį gyvenimą, kriminalinę praeitį ir pan., nesant specialių teisinių sąlygų.

Konvencija užtikrina asmens teisę žinoti, kad apie jį kaupiama informacija ir, jei reikia, ją pataisyti.

Suvaržyti konvencijoje aptariamas teises leidžiama tik tuomet, kai nuo to priklauso valstybės saugumas, gynyba ir kitais išimtinais atvejais.

Pernai parengtame Europos Komisijos pranešime apie Lietuvos pažangą rengiantis narystei Europos Sąjungoje buvo pažymėta, kad Lietuva dar nepasirašė šios ET konvencijos.

Ambasadorius R. Bernotas penktadienį taip pat pasirašė Europos susitarimą dėl asmenų, dalyvaujančių Europos žmogaus teisių teismo procedūrose.

Susitarimas įpareigoja šalis užtikrinti ieškovų, advokatų, liudytojų, ekspertų, juriskonsultų ir kitų šio teismo procedūrų dalyvių teisinę neliečiamybę tais atvejais, kurie susiję su dalyvavimu teismo procedūrose, bei teisę laisvai bendrauti su teismu ir dalyvauti teismo procedūrose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių (43)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (45)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (5)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (14)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (39)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.