Lietuva palieka Latviją vieną prieš Rusiją

 (3)
Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Algirdas Endriukaitis sugėdino Lietuvos politikus dėl pasyvios pozicijos, Rusijai kaltinant Latviją žmogaus teisių pažeidimais.
"Lietuvos politikai ir valdžios institucijos šiandien Latviją palieka vienui vieną. Netgi vaizduojama, kad nieko nemato arba nieko nevyksta", sakome pirmadienį išplatintame signataro laiške Lietuvos prezidentui, Seimo pirmininkui bei premjerui.

Kaip žinoma, Latvija pastaruoju metu yra Rusijos ypač smarkiai kritikuojama dėl vietos rusakalbių teisių tariamų pažeidimų.

"Šiemet Rusijos Valstybė dūma jau keletą kartų svarstė pareiškimą "Dėl rusų tautiečių valstybinės diskriminacinės politikos Latvijos Respublikoje", kuriuo taip pat reikalavo nutraukti bylas prieš komunistinio genocido vykdytojus. Suprantama, tai Rusijai yra tradiciška ir konceptualu Čečėnijos karo fone. Po Čečėnijos problemos "sureguliavimo" daugiau dėmesio ji skirs žmogaus teisėms Latvijoje", rašo A. Endriukaitis.

Signataras perspėja, kad, užsimerkdama prieš Rusijos spaudimą Latvija, "Lietuva neįsiteiks ir neįgis malonių".

Anot jo, "iš pradžių sudorojamas vienas, o paskui į eilę stojame mes".

Pasak A. Endriukaičio, Baltijos šalių solidarumas "regimas žaidybiniu, fasadiniu ir dekoratyviniu lygmeniu, sustojančiu politinėje srityje".

"Susidaro įspūdis, kad tęsiama prieškarinio individualizmo politika - kiekvienas sau, kuris gudriau įsiteiks galingesniam, kaimyną sutraiškys, mane apeis", rašo A. Endriukaitis.

1990-1996 metais jis buvo Seimo narys, dabar - tarptautinės parlamentarų grupės Čečėnijos problemoms vadovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.