Lietuva oficialiai pradėjo derybas su ES

 (1)
Lietuva antradienį oficialiai pradėjo derybas dėl narystės Europos Sąjungoje.
"Šiandien pradedamos derybos yra išskirtinis Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių įvykis", pareiškė Lietuvos derybų dėl narystės ES delegacijos vadovas užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas Briuselyje surengtame pirmajame Stojimo konferencijos susitikime.

Šiame susitikime dalyvavo ES šalių užsienio reikalų ministrai ir už plėtrą atsakingi Europos Komisijos pareigūnai.

Lietuvai susitikime Briuselyje taip pat atstovavo Lietuvos vyriausiasis derybininkas su ES užsienio reikalų viceministras Vygaudas Ušackas, kiti derybų delegacijos nariai.

Pasak ministro A. Saudargo, "Lietuvą ir Europą sieja bendros vertybės, bendra istorija, bendras gerovės, stabilumo ir saugumo siekis savo piliečiams".

Todėl, anot ministro, Lietuvos narystė ES "yra logiška šių siekių išraiška".

Pareiškime taip pat pabrėžta, kad, stodama į ES, Lietuva siekia prisidėti prie Europos ekonominės, politinės ir socialinės pažangos, dalyvauti puoselėjant kultūros įvairovę bei plėtojant europietiškas vertybes.

Lietuva yra užsibrėžusi tikslą iki 2004 metų sausio 1 dienos būti pasirengusi prisiimti narystės ES įsipareigojimus.

Darbiniai dvišaliai narystės derybų susitikimai prasidės kovo 28 dieną. Kovo pradžioje Lietuva sužinos, pagal kelis ir kokius skyrius pradės derėtis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (3)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

A. Butkevičius sako, kad premjerai užsienyje domisi jo pašlijusiais santykiais su D. Grybauskaite (41)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio šalių premjerai jo teiraujasi apie pašlijusius santykius su prezidente Dalia Grybauskaite.

#KąVeikti, kai turi nedarbingumo pažymėjimą: ministro R. Sinkevičiaus pavyzdys (65)

Pirmadienį Vyriausybės posėdyje paprašęs atidėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimo iš pareigų svarstymą, nes nesąs susipažinęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma apie korupcija įtariamą valdininką, socialdemokratų deleguotas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasėjo abejonių, ar nurodydamas savo prašymo priežastį elgėsi sąžiningai ir sakė tiesą.

Socialdemokratai: susitikimai su premjeru vyksta D. Grybauskaitės iniciatyva (11)

Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie tai, kokios partijos ir kieno vadovaujamos po rinkimų galėtų formuoti vyriausybę, demonstruoja nuomonę, neva, politinius procesus gali lemti prezidentės norai bei apžvalgininkų, politologų ar sociologų nuomonės.