Lietuva nori dalyvauti Europos krizių valdyme

 (3)
Lietuvos diplomatas septynių Vakarų Europos sąjungos (VES) asocijuotų partnerių vardu pristatė Lietuvos inicijuotą bendrą pareiškimą apie Europos Sąjungos (ES) bendrąją saugumo ir gynybos politiką.
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Oskaras Jusys pareiškimą pristatė antradienį VES Ministrų tarybos susitikime Portugalijos Porto mieste.

Pareiškime remiamos ES pastangos kurti bendrąją gynybos ir saugumo politiką, reiškiamas Lietuvos ir kitų VES asocijuotų partnerių noras prisidėti prie Europos krizių valdymo politikos ir aktyviai joje dalyvauti.

Asocijuoti VES partneriai laikosi pozicijos, kad šios ES ir jos partnerių pastangos padeda NATO išlaikyti taiką Europoje ir prisideda prie saugumo Europoje stiprinimo, pranešė URM.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Česlovas Stankevičius susitikime skaitė pranešimą apie pirmųjų bendrų VES ir NATO pratybų CMX/CRISEX 2000 pamokas.

Ministras pažymėjo, kad Europos saugumo ir gynybos politika turi sustiprinti transatlantinę partnerystę su JAV, o Europos krizių valdymo pajėgos neturėtų dubliuoti NATO pajėgų.

Taip pat buvo išreikštas noras labiau įtraukti VES asocijuotas partneres, įskaitant ir Lietuvą, į ES ir VES sprendimų priėmimo procesą bei krizių valdymo operacijas.

Susitikime Porto mieste dalyvavo 28 VES šalių užsienio ir gynybos ministrai, kurie svarstė ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos bei Europos krizių valdymo klausimus.

Pokalbis vyko svarbiu ES ir VES metu, kai ES kuriamas efektyvus krizių valdymo mechanizmas, o VES sparčiai transformuojama, daugelį jos funkcijų perduodant ES.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (129)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (35)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (898)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.