Lietuva neturėtų mažinti išlaidų gynybai

"Radikalūs pasikeitimai gali būti įvertinti, kaip Lietuvos tempo, pastangų, noro, politinės valios sumažėjimas. Tai jokiu būdu negali atsiliepti teigiamai", L. Linkevičius žurnalistams sakė penktadienį po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi.

Ambasadoriaus teigimu, NATO būstinėje Briuselyje nėra išsamiai žinoma ir aptarinėja Naujosios sąjungos iniciatyva dėl gynybos finansavimo sumažinimo, tačiau, jos sėkmės atveju, L Linkevičiaus nuomone, tai nebus "geras ženklas" Briuseliui.

Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) paskelbė jau surinkusi reikiamus 50 tūkst. piliečių parašų inicijuoti biudžeto lėšų perskirstymą. NS siūlo 148 mln. litų iš krašto apsaugos sistemos biudžeto perduoti švietimo ir aukštojo mokslo reikmėms.

NS žadėjo parašus Seimui perduoti kitą savaitę.

"NATO būstinėje vertinama, kaip įgyvendinami pasirinkti prioritetai, ir yra labai jautriai reaguojama, jei kažkas keičiasi", kalbėjo L. Linkevičius.

Pasak jo, "nedideli pakitimai taktikoje, o ne strategijoje" būna visose valstybėse, nes toks gyvenimas, tačiau jei pokyčiai radikalūs - klausiama, ką tai reiškia.

"Norėtųsi, kad Lietuvoje su gynyba, saugumu susiję reikalai būtų virš politinių rietenų ar ginčų", pabrėžė ambasadorius.

Susitikime V. Adamkus ir L. Linkevičius apsvarstė pernai rugsėjį priimto Lietuvos narystės NATO veiksmų plano įgyvendinimą.

"Briuselyje veiksmų planas rimtai vertinamas, jis ir rimtai paruoštas", sakė ambasadorius.

Vasario viduryje Vilniuje vyko Lietuvos ir NATO konsultacijos dėl veiksmų plano vykdymo, analogiškas susitikimas vasario 28 dieną rengiamas Briuselyje.

Išsamų Lietuvos pasirengimo narystei aljanse vertinimą NATO taryba pristatys kovo 29 dieną. Dvišaliame Lietuvos ir NATO susitikime Lietuvos delegacijai turėtų vadovauti premjeras Andrius Kubilius.

L. Linkevičiaus nuomone, Lietuva galėtų daugiau dėmesio skirti karo mokslo organizavimui, nes NATO šiai sričiai skiria dideles lėšas, taip pat plėsti karo pramonę.

"Mūsų įmonės galėtų žymiai daugiau integruotis į aljanso vykdomus projektus", pažymėjo ambasadorius. Jo teigimu, šiuos procesus turėtų skatinti ir pati Vyriausybė.

L. Linkevičius atvyko į Vilnių, kadangi penktadienį čia turėjo apsilankyti NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas JAV generolas Wesley Clark (Veslis Klarkas). Tačiau jis atidėjo planuotą vizitą dėl padidėjusios įtampos Kosovo provincijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (83)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (83)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (795)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (58)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.