Lietuva nepasiruošusi priimti ES paramos

Parlamentarė liaudininkė ragina Vyriausybę skirti deramą dėmesį Europos Sąjungos teikiamos finansinės paramos Lietuvos žemės ūkiui įsisavinimui.
Penktadienį spaudos konferencijoje Seime Tėvynės liaudies partijos pirmininkė Laima Andrikienė teigė, kad Vyriausybė ir jos institucijos yra nepasirengusios priimti ir įsisavinti Europos Sąjungos teikiamą finansinę paramą per SAPARD programą.

Ši programa skirta šalių kandidačių žemės ūkio modernizavimui bei kaimo plėtrai remti.

Lietuvai pagal SAPARD programą nuo 2000 iki 2006 metų numatyta kasmet skirti po 120 milijonų litų.

"Jau šiandien Lietuvos ūkininkams Europos Sąjunga dovanoja 120 mln. litų, kuriuos papildžius iš valstybės biudžeto skirta suma bei pačių ūkininkų indėliu Lietuvos kaimuose ir miesteliuose galima būtų įgyvendinti projektų už 270 mln. litų", sakė L. Andrikienė.

Anot jos, pasirengimas SAPARD programos vykdymui yra nepatenkinamas, ir Lietuva rizikuoja minėtas lėšas negrąžinamai prarasti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.