Lietuva keičia savo atstovą Jungtinėse Tautose

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus trečiadienį pasirašė dekretą dėl O. Jusio atšaukimo nuo balandžio 3 dienos ir G. Šerkšnio paskyrimo ambasadoriumi JT nuo balandžio 4 dienos.

52-jų metų G. Šerkšnys yra Nepriklausomybės akto signataras, buvo Lietuvos derybų su Rusija delegacijos narys, vadovavo URM Pasiruošimo deryboms dėl narystės Europos Sąjungoje delegacijai, vėliau paskirtas UR viceministru.

Vyriausybė į prezidentą dėl O. Jusio atšaukimo kreipėsi dar praėjusių metų sausį. Jungtinėse Tautose O. Jusys dirba nuo 1994 metų. Diplomatų kadencija paprastai trunka apie trejus metus.

BNS žiniomis, O. Jusys dirbs Užsienio reikalų ministerijoje, greičiausiai jam bus pasiūlytas viceministro postas.

Lietuva JT nare tapo 1991 metais. Ji ketina dalyvauti 2003 metų rinkimuose į JT Saugumo tarybos nenuolatines nares 2004-2005 metų kadencijai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (206)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (123)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (16)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (219)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (269)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Augulienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.