Lietuva ir Rusija dalinsis karine informacija

 (5)
Lietuva ir Rusija susitarė dėl keleto tarpusavio pasitikėjimą turinčių sustiprinti priemonių, kurios numato atviresnį pasikeitimą karine informacija.
Kaip BNS pranešė Lietuvos URM pareigūnai, Rusija atsiuntė notą, kurioje patvirtina priimanti Lietuvos anksčiau pateiktą pasiūlymą priimti šiais metais Kaliningrado srityje ir nusiųsti į Lietuvą po vieną papildomą karinę inspekciją, viršijančią Vienos dokumentu nustatytą kvotą.

Rusija, anot praėjusią savaitę atsiųstos notos, taip pat sutinka keistis informacija su Lietuva apie ginkluotąsias pajėgas Kaliningrado srities ir Lietuvos teritorijose pagal Įprastinės ginkluotės apribojimo Europoje sutarties formatą.

Karinių inspektorių siuntimą į 1994 metų Vienos dokumento šalis riboja kvotos, kurios nustatomos pagal tos šalies ginkluotųjų pajėgų dydį.

Susitarimas su Rusija leidžia Lietuvai nusiųsti į Kaliningrado sritį karinius inspektorius ir įpareigoja priimti Rusijos inspektorius Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, ar Vienos dokumento dalyvės jau išnaudojo konvencija nustatytas kvotas.

Lietuva buvo nusiuntusi karinę inspekciją į Kaliningrado sritį 1999 metais. Rusija į Lietuvą inspektorių iki šiol nebuvo atsiuntusi.

Susitarimas su Rusija dėl informacijos teikimo pagal Įprastinės ginkluotės apribojimo Europoje sutarties formatą aktualus todėl, kad Lietuva nėra šios sutarties dalyvė, todėl nei gali gauti, nei privalo teikti informaciją apie įprastinę ginkluotę.

Minėtieji susitarimai su Rusija pasiekti, įgyvendinant Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus prieš dvejus metus paskelbtus pasiūlymus "Dėl santykių su Rusija plėtros ir saugumą bei pasitikėjimą skatinančių priemonių".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (454)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (804)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.