Lietuva gavo Metrikos knygų mikrofilmus

 (3)
Lietuvos archyvų departamentas iš Rusijos gavo Lietuvos Metrikos septynių knygų mikrofilmus.
Kaip pranešė Lietuvos archyvų departamentas, Lietuvos archyvų mikrofilmų fondas pasipildė 2514 kadrų.

Archyvų dokumentais keistis tapo įmanoma po to, kai pernai spalį Lietuvos archyvų departamentas ir Rusijos federalinė archyvų tarnyba pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pagal šią sutartį, Lietuva ir Rusija gali papildyti savo archyvus kitoje valstybėje esančių dokumentų kopijomis.

Lietuvos Metrikos dokumentų kopijų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Už gautus mikrofilmus nebiudžetinių lėšų sąskaita apmokės Lietuvos valstybės istorijos archyvas, kuris saugos mikrofilmus.

Lietuvos Metrika yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio kanceliarijos archyvo dokumentai. Seniausi įrašai Lietuvos metrikoje - iš 15 amžiaus vidurio, vėliausi - iš 18 amžiaus pabaigos.

Lietuvą 1795 metais prijungus prie Rusijos, Lietuvos Metrika buvo išvežta į Peterburgą ir laikoma Senato rūmuose. Dabar ji saugoma Maskvoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (87)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (26)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (894)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.