Lietuva gali pasivyti pirmąją į ES pakviestų valstybių grupę

Tai Danijos Vyriausybės vadovas pažymėjo penktadienį susitikęs su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius bei Lietuvos siekį įstoti į euroatlantines organizacijas.

V. Landsbergis žurnalistams sakė, kad Danijos premjero nuomone, "Lietuva turi visas galimybes (...) pasiekti tą patį darybinį statusą, kaip ir tos šalys, kurios šiek tiek anksčiau pradėjo derybas".

"Jokio formalaus barjero nėra, ir Lietuvos vertinimas yra toks, kad ji yra pajėgi lygiai stovėti su Estija ir su kitomis šalimis, kurios anksčiau pradėjo derybas", sakė V. Landsbergis.

Lenkija, Vengrija, Čekija, Estija, Slovėnija ir Kipru narystės derybas pradėjo 1998 metų kovą. Šių metų vasario 15 dienų derybas pradėjo dar šešios šalys: Lietuva, Latvija, Slovakija, Bulgarija, Rumunija ir Malta.

Lietuvos eurodiplomatai narystės derybas tikisi baigti 2002 metais ir būti pasiruošusiais prisiimti narystės įsipareigojimus nuo 2004 metų pradžios.

Pasak V. Landsbergio, N. Rasmussenas labai gerai įvertino Lietuvos vyriausiąjį derybininką su ES Vygaudą Ušacką "kaip asmenį, jo pasirengimą, jo diplomatinius ir politinius sugebėjimus".

"Tuo pačiu yra gerai įvertinamas atsakingas, rimtas Lietuvos požiūris į šitą laukiantį darbą", mano V. Landsbergis.

Pokalbyje su Danijos premjeru taip pat buvo aptarti NATO reikalai ir Lietuvos NATO narystės veiksmų planas.

Pasak Seimo pirmininko, šis planas numato daug galimybių šaliai kandidatei, esant reikalui, gauti konsultacijas, politinę paramą, bendradarbiauti ir net sukviesti specialius NATO vadovybės pasitarimus, šaliai kilus problemų.

V. Landsbergis teigė, kad vienas naujausių dalykų - perspektyva sukurti bendras europines taikos palaikymo pajėgas, kurios galėtų veikti kaip dalis Šiaurės Atlanto struktūros.

Lietuvoje viešintis N. Rasmussenas taip pat susitiks su prezidentu Valdu Adamkumi bei premjeru Andriumi Kubiliumi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (40)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (66)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (552)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (54)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (6)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.