Lietuva - europietiškos minties donorė

Lietuva patvirtino būsianti europietiškos minties donore Kaliningrade, skirdama lėšų Eurofakulteto įkūrimui šioje Rusijos srityje.
Vyriausybė posėdyje antradienį skyrė 25 tūkstančius litų Užsienio reikalų ministerijai Eurofakulteto įkūrimo Kaliningrado valstybiniame universitete išlaidoms iš dalies padengti.

Eurofakulteto donore Lietuva tapo kartu su Danija, Vokietija, Švedija, Suomija, Norvegija ir Lenkija, projektą finansuoti įsipareigojo ir Europos Komisija.

Eurofakultetai yra Baltijos jūros valstybių tarybos projektas, kurio tikslas - skatinti teisės, politologijos, viešojo administravimo ir ekonomikos mokslų vystymą ir dėstymą pagal europietiškus standartus.

Eurofakultetų programa jau kelerius metus įgyvendinama Vilniaus, Rygos ir Tartu universitetuose.

Lietuva, tapusi kuriamo Eurofakulteto Kaliningrade donore, turės savo atstovą jo patariamojoje grupėje ir jau nuo šių metų rudens galės siųsti savo dėstytojus į Kaliningrado universitetą.

Lietuva yra suinteresuota išsaugoti įtaką Kaliningrado srities raidos procesuose ir turi sukaupusi tam tikrą patirtį bendradarbiaujant su jos aukštojo mokslo įstaigomis.

Praėjusių metų pabaigoje Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) iniciatyva buvo įsteigta Lietuvos ir Kaliningrado srities akademinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų asociacija.

Kaip BNS sakė VU TSPMI direktorius Raimundas Lopata, Kaliningrado universitetas ypač palankiai įvertino lietuvių dėstytojų atvažiavimo perspektyvas, nes, su jais bendraudami, rusai jaučia mažesnį psichologinį ir kalbos barjerą, nei su Vakarų europiečiais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (4)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (95)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.

Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje R. Šimašius kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pasirašė kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Teismo nuosprendis: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus.

G. Landsbergis: nuostatos dėl valdančiosios koalicijos formavimo (87)

Penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos - Lietuvos konservatorių pareiškime teigiama, kad viešumoje pasirodžius įvairioms TS-LKD pozicijos dėl valdančiosios koalicijos formavimo interpretacijoms, partija nutarė dar kartą išdėstyti nuoseklias savo nuostatas, kurių, kaip teigiama parnešime, laikėsi prieš rinkimus ir laikosi po rinkimų.