Lietuva be sovietų būtų buvusi Suomijos lygio

 (6)
Sekmadienį tiesioginėje Rusijos TV laidoje "Prieš veidrodį" ("Pered zerkalom") ambasadorius Z. Namavičius atsakė į žinomo žurnalisto Nikolajaus Svanidzės klausimus. Interviu vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečio proga.

Lietuvos ambasadorius, paklaustas, ko verti penkiasdešimt metų, kuriuos Lietuva praleido SSRS, sakė jog "tai Lietuvos istorijos dalis ir daugeliu požiūrių prarastas laikas".

Anot Z. Namavičiaus, "sunku spėlioti, kas būtų, jeigu būtų", tačiau jo nuomone, "be šių penkiasdešimties metų mes būtume kažkur Suomijos lygyje".

Pokalbiui pakrypus apie tai, jog dalis Rusijos gyventojų tebesiilgi Sovietų Sąjungos, Lietuvos ambasadorius teigė, jog "Rusija liko didžia šalimi ir neturėdama Lietuvos".

Anot Z. Namavičiaus, naujai ir teisingai suvokti patriotizmą prireiks laiko.

"Nauja karta bus kita. Patriotizmas, būdingas ir lietuviams, ir rusams - jis prasideda nuo savo namo, o ne nuo kaimyno namo ar daržo", sakė Z. Namavičius. Anot jo, apie patriotizmą geriausiai byloja "švariai išplauti langai, švarus šaligatvis".

Kalbėdamas apie rusakalbius Lietuvos gyventojus, Z. Namavičius sakė, jog "jie buvo su mumis 1990 metais" ir dabar yra "integruoti piliečiai".

Paklaustas apie antihitlerinės koalicijos pusėje kariavusius veteranus ir jų padėtį Lietuvoje, Z. Namavičius sakė, jog jų atžvilgiu neturi išankstinių neigiamų nuostatų nei visuomenė, nei valstybės struktūros, ir jis nemanąs, kad šie žmonės yra nuskriausti.

"Kita vertus, yra žmonių, kurie aktyviai dalyvavo represijose, bet tai kita kategorija žmonių", sakė Lietuvos ambasadorius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų – noras įsiteikti rinkėjams

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (4)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (40)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (38)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (40)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.