Lietuva atsisveikino su kardinolu V.Sladkevičiumi

Kardinolas V. Sladkevičius po tris valandas trukusių apeigų palaidotas Kauno arkikatedros bazilikos Švč. Sakramento koplyčioje, kuri susisiekia su šioje vietoje 15-tame amžiuje pastatytos pirmosios bažnyčios pamatais.

Popiežiaus Jono Pauliaus II specialusis atstovas Lenkijos primas kardinolas Jozefas Glempas savo žodyje pabrėžė, jog permainų laikotarpiu Lietuvoje "kardinolo Sladkevičiaus figūra turėjo ypatingą reikšmę".

Prisimindamas savo asmeninę pažintį su Lietuvos kardinolu, popiežiaus atstovas sakė, jog "visoje tarnyboje Bažnyčiai V. Sladkevičius matė tarnavimą lietuvių tautai".

Baigdamas savo žodį, kardinolas J. Glempas sakė: "Tegul Tavo išėjimas pas Viešpatį, mylimas mūsų broli kunige kardinole, išmeldžia prie Viešpaties sosto bičiulystę ir bendradarbiavimą tarp mūsų tautų - lietuvių ir lenkų - ir taip pat išmeldžia gėrį visai Europai ir Bažnyčiai".

Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius velionį kardinolą apibūdino kaip ypač uolų ir kuklų sielovadininką.

"Gaila, kad ne visi kunigai supranta, kad Bažnyčioje daugiausia nuveikia ne tie, kurie sugeba daugiausiai pridaryti triukšmo, bet kurie tyliai ir kantriai augina žmonių sielose tikėjimo ir gėrio daigelius. Todėl klysta tie žmonės, kurie nori atitraukti kunigus nuo šio svarbiausio darbo ir padaryti juos tik pasaulio dulkių kėlėjais", sakė S. Tamkevičius.

Pasak Kauno arkivyskupo, V. Sladkevičiui "23 metai, praleisti už vyskupijos ribų, stebint budriai KGB akiai, buvo iš tiesų sunkūs tremties metai, nors ir savame krašte".

"Sladkevičius buvo reikalingas ir Lietuvai, ir Bažnyčiai, nes reikėjo neužgesusių švyturių, nes buvo pavojus pasiklysti karingo ateizmo jūroje", sakė S. Tamkevičius.

Pasak Kauno arkivyskupo, atėjus tautos pakilimo metams, kardinolas "ne tik iškėlė trispalvę, bet ir ir aiškiai įvardijo, kad reikia užbaigti bažnyčios persekiojimą".

Jis priminė, jog 1988 metais kalbėdamas Kauno kunigų seminarijoje, V. Sladkevičius pasmerkė okupantų vykdytą priespaudą ir ragino atsitiesti, nekolaboruoti su pavergėjais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (3)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (36)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (21)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (8)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (9)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.