Liberalai išsigynė

Brifinge pirmadienį LLS valdybos narys, ūkio eksministras Eugenijus Maldeikis tvirtino, kad sausio pabaigoje, kai vyko rusų ir amerikiečių derybos, R. Paksas "tikrai buvo Vilniuje, ir jis neturi ryšio su visais šiais projektais".

Liberalė Dalia Kutraitė, R. Pakso kabinete dirbusi Vyriausybės kanclere, sakė, kad per Vienos derybas, sausio 26-28 dienomis, R. Paksas dalyvavo LLS skyrių pirmininkų susitikime, Prezidentūroje kalbėjosi su trimis pareigūnais bei fotografavosi portretinei nuotraukai, susitiko su energetikos specialistais.

Kiek anksčiau pirmadienį spaudos konferencijoje Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigė, kad "Lietuvos politinė opozicija, pasivadinę liberalais, toliau dalyvauja "LUKoilo" pusėje".

Jis taip pat tvirtino matąs "nuo Maldeikio laikų iki dabar tam tikras pastangas sutrikdyti pasitikėjimą, surasti plyšių Lietuvos Vyriausybės ir "Williams" partnerystėje".

Pasak E. Maldeikio, "tai labai sunkūs kaltinimai, ir jie turi būti pagrįsti konkrečiais faktais".

Jo teigimu, egzistuoja "plyšys" tarp "Williams" ir Lietuvos visuomenės, kuri sunkiai supranta "utopinį projektą". Jis taip apibūdino Vyriausybės ir "Williams" sutartį, kuria JAV bendrovė gavo 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir valdymo teises.

Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs "Williams International" prezidentas Johnas Bumgarneris (Džonas Bumgarneris) teigė, kad E. Maldeikis tarpininkavo, organizuojant derybas Vienoje, atstovaudamas "LUKoil" pusei.

Brifinge eksministras sakė neinicijavęs rusų ir amerikiečių susitikimų, o tik "kažkiek padėjęs" juos organizuoti. Jis tvirtino, kad tokios pagalbos jo prašė "Williams" atstovai.

Eksministras teigė apie savo vaidmenį ir atsiradusias galimybes žodžiu informavęs prezidentą Valdą Adamkų ir ūkio ministrą Valentiną Milaknį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (31)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (17)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (4)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (16)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (8)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.