2004 metų Seimo rinkimuose iškovoti 50 mandatų, Liberalų demokratų partijos gretose sutelkti iki 12 tūkstančių narių, būti tarp žmonių ir suvokti jų rūpesčius ir problemas - tokius tikslus deklaruoja naujasis Liberalų demokratų partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.
© ELTA
Sekmadienį Vilniuje vykusiame neeiliniame Liberalų demokratų partijos kongrese buvo renkamas naujas partijos pirmininkas, patvirtinti jo pavaduotojai, suformuota nauja valdyba.

Buvęs šiaulietis, dabar jau vilnietis architektas V. Mazuronis partijos pirmininku išrinktas dvejų metų kadencijai. Jis šiame poste pakeitė vieną iš Liberalų demokratų partijos kūrėjų Rolandą Paksą, kuris po laimėtų Prezidento rinkimų pasitraukė iš partijos.

Didelės paslapties, kas užims Liberalų demokratų partijos pirmininko vietą, nebuvo. Dar prieš neeilinį kongresą buvo kalbama, kad liberalams demokratams vadovaus V. Mazuronis, po Prezidento rinkimų tapęs laikinuoju pirmininku.

Neeiliniame kongrese, kuriame dalyvavo 553 delegatai, atstovavę beveik 4 tūkst. partijos narių, kandidatais į pirmininkus taip pat buvo iškelti du vicepirmininkai Henrikas Žukauskas ir Vytautas Valevičius, tačiau jie savo kandidatūras atsiėmė ir rinkimuose nedalyvavo.

Nors partijos įstatuose yra numatyta, jog partijos pirmininkas yra renkamas slaptu balsavimu, tačiau kongresui pirmininkavęs Seimo narys Dailis Alfonsas Barakauskas pateikė pasiūlymą balsuoti atvirai renkant pirmininką. Siūlymas ryškia balsų persvara buvo priimtas.

Atvirai balsuodami už V. Mazuronį pasisakė 466 delegatai, prieš buvo 3 ir susilaikė 44.

Suvažiavime taip pat vieningai patvirtinti 7 partijos pavaduotojai. Liberalų demokratų partijos pirmuoju vicepirmininku ir toliau dirbs Seimo narys Henrikas Žukauskas. Liberalų demokratų partijos vicepirmininkais taip pat patvirtinti Vytautas Valevičius, Vladas Žalnierauskas, Evaldas Lementauskas, D. A. Barakauskas, Gediminas Petrauskas, Eugenijus Maldeikis.

Naujojo partijos pirmininko V. Mazuronio ir partijos pirmojo vicepirmininko H. Žukausko nuomone, partijos įstatai ir demokratijos principai, atviru balsavimu renkant vadovybę, nebuvę pažeisti, nes už tai pasisakė aukščiausiasis partijos valdymo organas - kongresas. Be to, pasak lyderių, taupytas kongreso laikas.

Pasak V. Mazuronio liberalai demokratai kels savo kandidatus birželio mėnesį įvyksiančiuose Seimo nario rinkimuose 4 vienmandatėse apygardose. Sprendimą dėl kandidatų iškėlimo priims partijos taryba.

Neeilinį demokratų partijos kongresą sveikino buvęs jos lyderis ir vienas iš kūrėjų Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas. Šalies vadovas ragino libdemus ypač aktyviai įsijungti į referendumo dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje agitaciją.

Sveikinimo žodžių liberalai demokratai taip pat susilaukė iš socialdemokratų, socialliberalų, Valstiečių ir naujosios demokratijos partijų sąjungos, centristų ir kitų Lietuvos politinių partijų.

Kongrese paskelbta, kad už ypatingus nuopelnus partijai auksiniu Liberalų demokratų garbės ženkleliu yra apdovanota buvusi partijos vicepirmininkė, dabar Prezidento patarėja Dalia Kutraitė -Giedraitienė ir liberaldemokratas, bendrovės "Avia Baltika" vadovas Jurijus Borisovas.

D. Kutraitė-Giedraitienė, kaip ir kiti liberalai demokratai perėję dirbti į Prezidento komandą, yra sustabdžiusi narystę partijoje.

Kongrese nei vienam iš apdovanotųjų garbės ženkleliai nebuvo prisegti. D. Kutraitė-Giedraitienė dėl ligos nedalyvavo kongrese, apdovanojimas įteiktas jos vyrui. O svariai finansiškai Prezidento rinkimų kampaniją parėmęs J. Borisovas, kongreso pradžioje buvęs salėje, vėliau iš jos išvyko.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (37)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (37)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (2)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (22)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (3)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Azija kuria savo pasaulio tvarką (101)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (278)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (5)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...