Liberalų demokratų partijos (LDP) ir jos frakcijos Seime atstovai trečiadienį ultimatyviai pareikalavo Vyriausybę atšaukti nutarimą dėl komandiruotpinigių apmokestinimo, o finansų ministrę Dalią Grybauskaitę apkaltino arogancija.
Dalia Grybauskaitė
© ELTA
"Liberalų demokratų partija reikalauja nedelsiant atšaukti Vyriausybės nutarimo dėl dienpinigių pakeitimus ir tik įvertinus šio nutarimo neigiamas pasekmes ir tik susitarus su Lietuvos vežėjais priimti sprendimą, kuris atitiktų visų interesus", - Seime surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė LDP narys parlamentaras Dailis Barakauskas.

Vyriausybė rugsėjo pradžioje nutarė dienpinigių dalį, viršijančią 50 proc. mėnesio darbo užmokesčio, nuo spalio 1 dienos apmokestinti taip pat, kaip ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas.

Teigiama, kad kai kuriose įmonėse, ypač priklausančiose nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai "Linava", dienpinigiai sudaro 90 proc. realių darbuotojo pajamų.

"Finansų ministrė Dalia Grybauskaitė turi prisiimti asmeninę atsakomybę ne tik dėl šio nutarimo neigiamų pasekmių, bet ir dėl arogancijos, keliančios sąmyšį Vyriausybėje, Seime ir valstybėje", - pareiškė D.Barakauskas.

Tokio nutarimo priėmimą, liberaldemokratų nuomone, lėmė pastaruoju metu Vyriausybėje vis labiau pasireiškiantis koordinavimo trūkumas. "Mums atrodo, jog Vyriausybės darbe didėja disbalansas", - teigė LDP pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Jis pasiūlė premjerui pasivažinėti traukiniu su visu ministrų kabinetu iki Klaipėdos ir atgal, o per tą laiką "išsiaiškinti visus dalykus, kad jie galėtų normaliai traukti iki rinkimų".

Tuo tarpu valdantieji socialdemokratai teigia, jog tokie libdemų pareiškimai neturėtų stebinti, nes jais siekiama pakelti kritusius reitingus.

"Akivaizdu, kad sėkmingai dirbanti koalicinė A.Brazausko Vyriausybė sudaro vis mažiau galimybių mažoms partijoms susireikšminti", - rašoma trečiadienį po pietų paskelbtame Lietuvos socialdemokratų partijos Informacijos centro pareiškime.

"Šalyje lieka vis mažiau pareigūnų, kurių "asmeninės atsakomybės" libdemai dar nėra pareikalavę", - pažymi socialdemokratai, retoriškai klausdami, ar libdemams trūksta viešųjų ryšių idėjų.

Anksčiau liberaldemokratų kritikos sulaukė socialliberalų į Vyriausybę deleguoti užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis.

Antradienį su J.Kraujeliu susitikę Liberaldemokratų frakcijos nariai pareiškė, jog ministerijoje "trūksta pakankamos kompetencijos ir pareigūnų atsakomybės".

Savo ruožtu, per jį libdemai perdavė premjerui laišką, kuriame paragino Vyriausybę siekti santarvės su žemdirbiais.

Tačiau libdemai atsisakė prisijungti prie Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos (VNDPS), partijos "Lietuvos krikščionys demokratai" ir Nacionalinės centro partijos raginimo prezidentui Rolandui Paksui užstoti nuo teisėsaugos persekiojimo šių metų pavasarį kelius blokavusius žemdirbius.

Pirmadienį VNDPS pirmininkė Kazimira Prunskienė pranešė, jog prie kreipimosi į prezidentą prisidės ir liberaldemokratai. "Mes savo poziciją dėl žemdirbių išsakėme anksčiau. Sveikiname, jog ją, iš dalies, parėmė šios trys partijos", - BNS trečiadienį teigė V.Mazuronis.

K.Prunskienė taip pat teigė, jog keturių minėtų partijų atstovai ketina artimiausiu metu susitikti su prezidentu ir aptarti klausimą dėl žemdirbių persekiojimo. "Mūsų pas prezidentą niekas kol kas nekviečia, o mes patys nesiruošiame prašytis", - BNS sakė V.Mazuronis.

Nepaisant Vyriausybės kritikos, libdemai Seime nesvarsto galimybės, kaip VNDPS atstovai, pasiskelbti opozicija. Šiuo metu opozicinėmis yra pasiskelbusios dvi - Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Liberalų ir centro frakcijos.

Antradienį Seime liberaldemokratai parėmė opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių inicijuotą rezoliuciją, kurioje Vyriausybė buvo raginama panaikinti nutarimą dėl dienpinigių apmokestinimo, tačiau valdančiosios daugumos balsais rezoliucija buvo atmesta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (195)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (115)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (276)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (9)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (256)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (43)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...