Net 2800 Lentvario gyventojų pareiškė pilietinę nuomonę: kreipėsi į Vyriausybę prašydami jų miestelį prijungti prie Vilniaus savivaldybės. Jie tvirtai įsitikinę, kad Trakų savivaldybė, kuriai dabar priklauso Lentvaris, visai nesirūpina miestelio gyventojų opiausiomis problemomis. Pirmiausia - komunaliniu ūkiu. Mokesčiai auga, o netvarka didėja.
© "Lietuvos žinios"
Seimas Vilniaus miesto savivaldybei atrėžė 1512 hektarų Trakų rajono žemės. Po to Lentvario pietinė ir rytinė ribos tapo Vilniaus miesto vakarine riba.

Sostinei atiteko Lentvario vandenvietė, dalis naujų gatvių, 120 hektarų Lentvario girininkijos. Tuo tarpu pats miestelis, kurį žadėta jungti prie Vilniaus nuo 1970 metų, tarsi pamestinukas paliktas Trakų savivaldybei. Pamatę tai lentvariškiai pakilo į "šventąjį karą" dėl savo miesto statuso - panūdo būti priskirti Vilniui.

Kodėl?

Ilgus metus tikro šeimininko neturėjęs Lentvaris gyveno vis prasčiau. Kasmet vis labiau klaipėsi šaligatviai, gilėjo duobės ant kelių pagrindinių gatvių asfalto, užgeso paskutinės miestelį apšvietusios lempos. Lentvario gerove besirūpinančios įmonės klimpo į skolas, o jų naštą nesidrovėdamos krovė ant gyventojų pečių. Lentvaris it rakštis buvo ir Trakų savivaldybei, kuri, girdėdama pažadus, kad miestas ryt poryt bus priskirtas sostinei, neskyrė lėšų jo gerovei kurti.

Taip per keletą metų Lentvaris, turintis gražią istorinę praeitį, turtingą gamtą, tapo landynių simboliu. Jame klesti narkomanija, girtavimas, nusikalstamumas. Mieste, kuriame gyvena daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių, dirba vos 13 policijos pareigūnų.

Gyventojų bendruomenė ėmėsi pilietinės iniciatyvos, ne kartą ir ne du teikė pasiūlymus, prašymus, reikalavimus Trakų savivaldybei, tačiau nei idėjų, nei sprendimų, o juo labiau lėšų Lentvaris iki šiol nesulaukė.

Norą tapti vilniečiais lentvariškiai grindžia tuo, kad apie 80 procentų miesto gyventojų dirba sostinėje, tad fizinių asmenų pajamų mokestis lieka Vilniaus miesto savivaldybės biudžetui.

Monopolininkas

Bene daugiausia Lentvario gyventojai kentėjo dėl komunalinio ūkio valdininkų savivalės. Komunalinių paslaugų tiekėjai nepateikia vartotojams sutarčių, o tos, kurios pateikiamos, nevykdomos sąžiningai. Savivaldybė savo ruožtu netvirtina paslaugų teikimo sutarčių ir taisyklių. Todėl komunalininkams sudarytos sąlygos imti mokesčius ir už neatliktas paslaugas.

Nuo 1997 metų lentvariškiai sukaupė didžiulį susirašinėjimo su valdiškomis įstaigomis archyvą. Gyventojų skunduose - komunalininkų savavaldžiavimas, neteisėtų mokesčių rinkliavos. Uždaroji akcinė bendrovė Lentvario komunalinis ūkis miestelėnų problemas pradėjo spręsti teismuose, keldama civilinius ieškinius.

Tik ne viskas sėkmingai klostėsi: jų ieškiniai teismuose būdavo atmetami kaip nepagrįsti. Vyriausybės norminiai aktai byloja, kad paslaugų teikimo įmonių bei gyvenamųjų patalpų savininkų santykiai turi būti grindžiami sutartimis. Deja, tokių sutarčių miesto komunalininkai su gyventojais nebuvo sudarę - mokesčius skaičiavo neteisėtai. Juolab Lentvario komunalinis ūkis neatliko jokių remonto darbų, nesuteikė jokių paslaugų, tik vienašališkai, laiminant Trakų rajono savivaldybei, mėgino išsireikalauti mokesčius. Buvo nemažai atvejų, kai ieškovas - Lentvario komunalinis ūkis - pats atsisakė savo ieškinio.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (714)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (254)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (40)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (169)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (195)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (7)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (7)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...