Lenkų rinkimų akcija sąjungininkais Vilniuje pasirinko liberalus

LLRA lyderis, Seimo narys Jan Senkevič BNS patvirtino, kad lenkai ir liberalai sudarė susitarimą, numatantį koalicijos sukūrimą.

Šis blokas turėtų 23 balsus, ir, kaip tikimasi, prie jo prisidėtų konservatoriai, laimėję septynis mandatus. Iš viso miesto taryboje yra 51 vieta.

Pagal LLRA ir liberalų susitarimą, anot J. Senkevič, LLRA gaus valdyti keturias Vilniaus seniūnijas ir dvi vietas Vilniaus miesto valdyboje.

Vilniuje iš viso yra 20 seniūnijų, o miesto valdyboje - 10 vietų.

J. Senkevič teigimu, sutartyje su liberalais tiesiai nekalbama apie vicemero postą LLRA atstovui mainais už koalicinę sąjunga.

Pasak jo, iš penkių asmenų LLRA sąraše, laimėjusių mandatus į Vilniaus miesto tarybą, "galima parinkti tinkamą kandidatą" į vicemero postą.

J. Senkevič yra pirmasis LLRA sąraše. Paklaustas, ar keistų Seimo nario darbą į vicemero, jis atsakė, jog "politikoje niekada negalima sakyti niekada".

Lenkų rinkimų akcijai jungtis į koaliciją siūlė socialdemokratai ir centristai, kurie drauge su Naująja sąjunga (socialliberalais) ir LDDP penktadienį paskelbė "susitarimą kartu dirbti Vilniaus labui".

Tokia sąjunga miesto taryboje turės 21 mandatą iš 51.

Koalicijos sudarytojai tikėjosi, kad prie jos prisidės ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Tokia koalicija būtų turėjusi daugumą Vilniaus miesto taryboje.

Pasak J. Senkevič, prieš rinkimus būta kalbų apie koaliciją su liberalais ir centristais.

"Bet kažkodėl centristai nusprendė, kad jiems nepakeliui su liberalais, ir dabar jie tos koalicijos atsisakė", sakė J. Senkevič.

Visos "antiliberalinę" deklaraciją pasirašiusios politinės partijos remia centristo Algio Čapliko kandidatūrą į Vilniaus miesto mero postą.

Tačiau daugumos neturinti koalicija greičiausiai negalės sukliudyti liberalų lyderiui Rolandui Paksui tapti Vilniaus meru.

Liberalai Vilniaus miesto taryboje gavo 18 mandatų, socialliberalai - 8, konservatoriai - 7, socialdemokratai - 6, LLRA - 5, centristai - 4, LDDP - 3 mandatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (444)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (13)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.

Partijų narių daugėja, jais yra 5 proc. pilnamečių šalies gyventojų (23)

Per praėjusius metus partijų narių skaičius padidėjo 3,4 tūkst. ir siekė 118,8 tūkst., politinėms partijoms priklauso 5 proc. šalies pilnamečių gyventojų.

Atvežti į Lietuvą pabėgėliai nori į turtingesnę šalį: mus apgavo (871)

Prieš porą savaičių Vilniaus oro uoste nusileido 20 naujų migrantų iš Sirijos. Trys šeimos – šeši suaugusieji ir keturiolika vaikų. Jie čia perkelti iš Turkijos pabėgėlių stovyklų.