Lenkiškų mokyklų pirmokų tėvams - 1000 zlotų parama iš Varšuvosatnaujinta 17.18

 (196)
Pirmokų tėvams, kurie šiemet nusprendė išleisti vaikus į lenkiškas mokyklas Lietuvoje, Lenkija išmokės po tūkstantį zlotų (apie 780 litų), pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija.
Zlotai
Zlotai
© Reuters/Scanpix

Teigiama, jog šiais metais dalyvauti šioje programoje norą pareiškė apie 1 tūkst. tėvų.

Apie Lenkijos paramą Lietuvos lenkiškoms mokykloms pirmadienį paskelbė Lenkijos švietimo ir užsienio reikalų ministerijos, informuoja PAP naujienų agentūra.

Programos metu taip pat žadama kelti lenkiškų mokyklų mokytojų kvalifikaciją, aprūpinti įstaigas elektronine įranga, bus rengiamos stovyklos moksleiviams.

Lietuvos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys BNS sakė, kad Lenkija visąlaik rėmė lenkų tautinių mažumų mokyklas Lietuvoje, tik apie tai, skirtingai nei dabar, nebūdavo skelbiama viešai.

"Tai nėra jokia naujiena, tik šiuo kartu labai oficialiai iš kaimyninės valstybės institucijų yra artikuliuota. Neoficialiai tas buvo žinoma, kad yra tokia parama, kad per įvairius šaltinius ji ateina", - BNS pirmadienį sakė V.Stundys.

Anot jo, parama mažumų mokykloms numatyta dvišalėse sutartyse.

"Bet kokia parama, be abejo, turi būti Lietuvos Lenkijos valstybių sutarties formate, kad nebūtų peržengtos tos sutarties nustatytos ribos. Sutartyje numatyti ir mainai, ir tam tikros finansinės galimybės - Lenkijos valstybė, matyt, tuo naudojasi, be abejo, turbūt nepamiršdama stiprinti finansavimo ir tautinių mažumų mokykloms savo valstybėje", - svarstė parlamentaras.

Lenkijos užsienio reikalų viceministras Janas Borkowskis dar kartą pakartojo manantis, kad naujasis Lietuvos švietimo įstatymas diskriminuoja lenkų mažumą.

Lietuvos pareigūnai tokius priekaištus atmeta ir sako, kad valstybinės kalbos padėtis stiprinama atsižvelgiant į Europos standartus, o įstatymas analogiškas tam, kuris daug metų galioja Lenkijoje.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (196)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

D. Grybauskaitės patarėjas: sulaukiame skundų dėl SADM veiklos (2)

Prezidentei Daliai Grybauskaitei dar kartą sukritikavus socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę, šalies vadovės patarėjas sako, kad į Prezidentūrą plūsta skundai dėl šios ministerijos neveiklumo.

URM: susisiekta su visais 36 Nepale esančiais Lietuvos piliečiais

Vėliausiais Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Nepale yra 36 Lietuvos piliečiai. Su visais susisiekta.

Prezidentūra: pokyčiai TS-LKD gali tapti pavyzdžiu ir kitoms partijoms (9)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas antradienį pagyrė opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimus, sakydamas, kad atsinaujinimas gali tapti pavyzdžiu ir kitoms politinėms jėgoms.

V. Landsbergis: mes galime pasidžiaugti, gal tik socialdemokratai nusivylę (61)

„Kai kalbame apie naujojo pirmininko jaunystę, vieniems ji patinka, kitiems ne. Kai kalbame apie pavardę, taip pat – vieniems gerai, kitiems blogai. Bet galima kalbėti ir apie jo, kaip asmens, privalumus“, – sako Vytautas Landsbergis, kurio vyriausiasis anūkas Gabrielius mažiausiai dvejus metus vadovaus Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.

Lietuvos ir Rusijos pilietis: vis sunkiau įtikinti, kad Lietuvoje kitaip, negu rodo Rusijos televizijos (107)

Pasirinkimą, kurią iš dviejų šalių ginti jų konflikto atveju, nulemia ne pasas, sako Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos pilietybes turintis Andrius Rašimas.