Lenkiškų mokyklų pirmokų tėvams - 1000 zlotų parama iš Varšuvosatnaujinta 17.18

 (196)
Zlotai
Zlotai
© Reuters/Scanpix

Pirmokų tėvams, kurie šiemet nusprendė išleisti vaikus į lenkiškas mokyklas Lietuvoje, Lenkija išmokės po tūkstantį zlotų (apie 780 litų), pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija.

Teigiama, jog šiais metais dalyvauti šioje programoje norą pareiškė apie 1 tūkst. tėvų.

Apie Lenkijos paramą Lietuvos lenkiškoms mokykloms pirmadienį paskelbė Lenkijos švietimo ir užsienio reikalų ministerijos, informuoja PAP naujienų agentūra.

Programos metu taip pat žadama kelti lenkiškų mokyklų mokytojų kvalifikaciją, aprūpinti įstaigas elektronine įranga, bus rengiamos stovyklos moksleiviams.

Lietuvos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys BNS sakė, kad Lenkija visąlaik rėmė lenkų tautinių mažumų mokyklas Lietuvoje, tik apie tai, skirtingai nei dabar, nebūdavo skelbiama viešai.

"Tai nėra jokia naujiena, tik šiuo kartu labai oficialiai iš kaimyninės valstybės institucijų yra artikuliuota. Neoficialiai tas buvo žinoma, kad yra tokia parama, kad per įvairius šaltinius ji ateina", - BNS pirmadienį sakė V.Stundys.

Anot jo, parama mažumų mokykloms numatyta dvišalėse sutartyse.

"Bet kokia parama, be abejo, turi būti Lietuvos Lenkijos valstybių sutarties formate, kad nebūtų peržengtos tos sutarties nustatytos ribos. Sutartyje numatyti ir mainai, ir tam tikros finansinės galimybės - Lenkijos valstybė, matyt, tuo naudojasi, be abejo, turbūt nepamiršdama stiprinti finansavimo ir tautinių mažumų mokykloms savo valstybėje", - svarstė parlamentaras.

Lenkijos užsienio reikalų viceministras Janas Borkowskis dar kartą pakartojo manantis, kad naujasis Lietuvos švietimo įstatymas diskriminuoja lenkų mažumą.

Lietuvos pareigūnai tokius priekaištus atmeta ir sako, kad valstybinės kalbos padėtis stiprinama atsižvelgiant į Europos standartus, o įstatymas analogiškas tam, kuris daug metų galioja Lenkijoje.

BNS
 
196
Registruoti (0) Anonimiški (196)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Klaipėdos vadovas V. Grubliauskas: antrasis uostamiesčio mero rinkimų turas – neišvengiamas

2015 kovo mėn. 1 d. 12:54
Klaipėdos meras V. Grubliauskas pareiškė savo valią
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pareikšti savo valią savivaldos rinkimuose atėjo su žmona Inga. Balsavimo kabinoje jis užtruko kelias akimirkas, nes aiškiai žinojo, už ką atiduoti savo balsą. Meras neabejojo, kad šiandien naujas uostamiesčio vadovas nebus išrinktas ir po dviejų savaičių vyks antrasis turas.

Į meilužį iškeisto vyro klaidų ir atgailos istorija: aš nieko nesupratau

2015 kovo mėn. 1 d. 12:53
Galvojau, su žmona įveikėm santykių krizę, tačiau paaiškėjo, kad laimingą ją darė meilužis.

Sinoptikai: oras gali sušilti iki 4–8 laipsnių šilumos

2015 kovo mėn. 1 d. 12:48
Sinoptikai: oras gali sušilti iki 4–8 laipsnių šilumos
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Sekmadienį Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Žymesnių kritulių nenumatoma.

A. Kubilius sako, kad tiesiogiai išrinktiems merams gali būti sunku dirbti su tarybomis (7)

2015 kovo mėn. 1 d. 12:11
Andrius Kubilius
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Konservatorių lyderis Andrius Kubilius sako, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktiems merams gali kilti problemų dirbant su savivaldybių tarybomis, kuriose dominuos miesto vadovui oponuojantys politikai.

Aktorė G. Balandytė: D. Juronytė buvo begalinio gerumo ir vidinės šviesos žmogus (3)

2015 kovo mėn. 1 d. 11:54
Aktorė G. Balandytė: D. Juronytė buvo begalinio gerumo ir vidinės šviesos žmogus
Organizatorių archyvo nuotr.
Šeštadienį mirusią teatro ir kino aktorę Danutę Juronytę – Zelčiuvienę jos kolegė aktorė Gražina Balandytė prisimena kaip be galo gerą ir šiltą žmogų.