Lenkiškų mokyklų pirmokų tėvams - 1000 zlotų parama iš Varšuvosatnaujinta 17.18

 (196)
Pirmokų tėvams, kurie šiemet nusprendė išleisti vaikus į lenkiškas mokyklas Lietuvoje, Lenkija išmokės po tūkstantį zlotų (apie 780 litų), pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija.
Zlotai
Zlotai
© Reuters/Scanpix

Teigiama, jog šiais metais dalyvauti šioje programoje norą pareiškė apie 1 tūkst. tėvų.

Apie Lenkijos paramą Lietuvos lenkiškoms mokykloms pirmadienį paskelbė Lenkijos švietimo ir užsienio reikalų ministerijos, informuoja PAP naujienų agentūra.

Programos metu taip pat žadama kelti lenkiškų mokyklų mokytojų kvalifikaciją, aprūpinti įstaigas elektronine įranga, bus rengiamos stovyklos moksleiviams.

Lietuvos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys BNS sakė, kad Lenkija visąlaik rėmė lenkų tautinių mažumų mokyklas Lietuvoje, tik apie tai, skirtingai nei dabar, nebūdavo skelbiama viešai.

"Tai nėra jokia naujiena, tik šiuo kartu labai oficialiai iš kaimyninės valstybės institucijų yra artikuliuota. Neoficialiai tas buvo žinoma, kad yra tokia parama, kad per įvairius šaltinius ji ateina", - BNS pirmadienį sakė V.Stundys.

Anot jo, parama mažumų mokykloms numatyta dvišalėse sutartyse.

"Bet kokia parama, be abejo, turi būti Lietuvos Lenkijos valstybių sutarties formate, kad nebūtų peržengtos tos sutarties nustatytos ribos. Sutartyje numatyti ir mainai, ir tam tikros finansinės galimybės - Lenkijos valstybė, matyt, tuo naudojasi, be abejo, turbūt nepamiršdama stiprinti finansavimo ir tautinių mažumų mokykloms savo valstybėje", - svarstė parlamentaras.

Lenkijos užsienio reikalų viceministras Janas Borkowskis dar kartą pakartojo manantis, kad naujasis Lietuvos švietimo įstatymas diskriminuoja lenkų mažumą.

Lietuvos pareigūnai tokius priekaištus atmeta ir sako, kad valstybinės kalbos padėtis stiprinama atsižvelgiant į Europos standartus, o įstatymas analogiškas tam, kuris daug metų galioja Lenkijoje.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (196)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Statistika: atidėti tarnybą prašo kas penkioliktas šauktinis (17)

Į karo prievolės centrus iki ketvirtadienio ryto prisistatė per 400 šauktinių, tarnybą kol kas prašo atidėti beveik kas penkioliktas jaunuolis, rodo kariuomenės informacija.

Paviešino tėvų fantazijos vaisius: vaiką galima pavadinti ir Lkineta ar Maokstu (65)

Migracijos padalinių vadovai surinko informaciją apie netikėčiausius vardus, kuriais buvo pavadinti šiemet Lietuvoje gimę vaikai.

„Šauktiniai": koks maistas kariuomenėje padės užsiauginti raumenis? (37)

Daiva mėgsta gaminti maistą ir jau 14 metų tai daro profesionaliai. Daiva yra Lietuvos kariuomenės mokomojo pulko virėja. Jei būsi pašauktas į akriuomenę greičiausiai valgysi būtent jos pagaminto maisto. Deja, šis malonumas truks neilgai - tik 9 mėnesius. Tačiau to užteks, kad suspėtum užsiauginti raumenis vasaros sezonui.

V. Vonžutaitė teisme ir vėl nepasirodė (26)

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje kelintą kartą iš eilės teismo posėdyje nepasirodžius nuteistajai ir šiuo metu besilaukiančiai Seimo narei Vitalijai Vonžutaitei, prokurorai siūlo politikės bylą išskirti.

Čekų generolas: Rusija gali okupuoti Kijevą ir Baltijos šalis per dvi paras papildyta (729)

Čekų generolas Piotras Pavelas, nuo 2015 metų birželio 1 dienos pradedantis eiti NATO karo komiteto pirmininko pareigas, pareiškė, kad Rusija gali okupuoti Ukrainos sostinę Kijevą ir Baltijos šalis per dvi dienas.