Lenkijos spauda teigia, kad lenkiškos mokyklos Lietuvoje "brutualiai" likviduojamos

Lenkų spauda ir toliau rašo apie lenkiškų mokyklų Lietuvoje mažėjimo problemą.
Lenkijos laikraštis "Trybuna" straipsnyje "Seimo narys Mincevičius aliarmuoja" rašo apie "brutualų lenkiškų mokyklų likvidavimą prisidengus reformų skraiste, kuris yra nedemokratinis ir diskriminuojantis".

Lenkų laikraštis pažymi, kad Lietuvoje veikia 125 lenkiškos mokyklos, kuriose mokosi 21 tūkstantis moksleivių.

Lenkijos generalinis konsulas Vilniuje Mieczyslawas Jackiewiczius laikraščiui "Žycie" sakė, kad "Janas Mincevičius bando aplenkti faktus ir kelia nereikalingą sumaištį".

Jis pabrėžė, kad "Lenkijos vyriausybė drauge su lenkų organizacijomis atidžiai stebi pasiruošimą reformoms ir visus ginčytinus klausimus stengsis spręsti drauge su Lietuvos švietimo ministru Kornelijumi Plateliu".

Lenkijos konsulo nuomone, "Lietuvos lenkai yra pasidaliję, kadangi dalis organizacijų remia švietimo reformą ir silpniausių mokyklų uždarymą, kaip tai atsitiko ir Lenkijoje, kiti, tarp jų ir J. Mincevičius, nori ginti kiekvieną gimnaziją".

"Trybuna" ne itin gerai pažįsta Lietuvos lenkų "gynėjus", nes vietoj Jano Mincevičiaus prie straipsnio išspausdino Lietuvos rinkimų akcijos lyderio Jano Sienkevičiaus nuotrauką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo (2)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo.

Teisėjo N. Meilučio brolis taip pat ketina tapti teisėju (7)

Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio jaunesnysis brolis Audrius Meilutis ketina tapti Kauno apylinkės teismo teisėju. Šį klausimą penktadienį posėdyje svarstys Teisėjų taryba.

R. Paksas su vidaus reikalų ministru aptars J. Miliaus atleidimą (10)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas penktadienį susitiks su partijos deleguotu vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku aptarti, kodėl jis šią savaitę balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Kaune skelbiami „Mokslo salos“ architektūrinio konkurso nugalėtojai (1)

Penktadienį Kaune bus paskelbti Nemuno saloje statyti planuojamo Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ architektūrinio konkurso laimėtojai.

V. Radžvilas: užsibrėžėme išnykti (39)

Tai, kad kuriame vadinamosios globalios Lietuvos viziją ir svarstome apie dvigubą pilietybę, kuri suteiktų teises, nereikalaudama pareigų, liudija, kad patys užsibrėžėme išnykti iš šio pasaulio. Taip portalui LRT.lt sako filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Vytautas Radžvilas.