Lenkijos spauda Lietuvą vaizduoja neigiamai

Balstogės laikraštis "Kurier Poranny" straipsnį pavadino "Karčios metinės".

Jame Juratė Labutė rašo, jog Lietuvoje populiarus toks anekdotas: "Rytą žmona žadina vyrą - "Kelkis, kelkis, bėk gelbėti tėvynę". Vyras, trindamas užmiegotas akis, klausia - "Kas gi atsitiko?". Žmona atsako - "Radiatoriai šilti, iš čiaupo teka karštas vanduo. Rusai sugrįžo".

Straipsnio autorė negaili kuo juodžiausių žodžių Lietuvai, tikindama, kad "nors šventė ir graži, tačiau aplinkybės ne pačios geriausios, kadangi Lietuva, lyg ir įveikusi laikiną politinę krizę, yra gilioje ekonominėje krizėje".

Laikraštis rašo, kad Lietuvoje daug blogybių - mažėja atlyginimai, didėja nedarbas, šalies biudžeto fiskalinis deficitas, pramonės gamyba smuktelėjo beveik 10 proc. ir yra mažesnė nei Latvijoje ir Estijoje, policininkai dėl prasto finansavimo tarnyboje vaikšto pėsti.

Lenkijos lietuvių leidinio "Aušra" nuomone, Balstogės spauda, iš kurių ypač išsiskiria "Gazeta Wspolczesna", gana dažnai įsitraukia į lietuvių "šmeižimo akciją".

"Aušra" primena, jog Vasario 16-sios proga šiame laikraštyje paskelbtas straipsnis "Nesantaikos akmenys", be kita ko teigęs, kad "visuomenė net neįsivaizduoja, kaip Suvalkų kraštas yra nuolat lietuvinamas".

"Gazeta Wspolczesna" siūlo palyginti Seinų lietuviškas ir lenkiškas mokyklas, kurių "vienos turi rūmus - nes tautinei mažumai visada atsiranda pinigų, kitos - tik griūvančias lūšnas".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komisija siūlo nepritarti J.Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus (12)

Seimo komisija siūlo nepritarti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko atsakymams į interpeliacijos klausimus.

J.Olekas: kaltu nesijaučiu, padėjau nustatyti nusikalstamą veiką (19)

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas teigia nesijaučiantis kaltas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo, nes būtent jis padėjo atskleisti nusikalstamą veiką.

„Istorijos detektyvuose” nepriklausomos Indijos kaltininkai ir tarpukario darbininkų streikai

Kaip lietuviai susiję su Indijos nepriklausomybe? Iš kur kilęs Hermanas Kalenbachas ir kuo jis nusipelnė? Tarpukario Lietuvos darbininkai ir jų maištai. Šias istorijas pasakosime šį antradienį „Istorijos detektyvų“ laidoje.

Po Vyriausybės sprendimo - J. Miliaus susitikimas su G. Vainausku (19)

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą atleisti Joną Milių iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, pastarasis kartu su žmona netrukus susitiko su žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovu Gedvydu Vainausku.

Įvertino „Lietuvos sąrašo“ siūlymus: valstybės valdomos ne referendumais (24)

Esame ne Atėnai ir ne Sparta, tad valstybę valdyti reikia civilizuotais būdais, o ne „Lietuvos sąrašo“ siūlomais referendumais, LRT RADIJUI sako Investuotojų forumo Mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas. Anot politikos apžvalgininko Ramūno Bogdano, „Lietuvos sąrašą“ sudaro intelektualūs, idėjų turintys žmonės, bet ši partija – iš to paties medžio, kaip ir „Drąsos kelias“.