Lenkijos spauda komentuoja savivaldybių rinkimus

 (2)
Kairiųjų demokratų sąjungos leidinys "Trybuna" rinkimų rezultatus vadina "netikėtais". Pasak dienraščio, "tiek politikus, tiek politinio gyvenimo apžvalgininkus nustebino didelis rinkėjų aktyvumas ir tai, kad nelauktai juos laimėjo socialliberalai, o ne liberalai, kaip to buvo laukta".

"Gazeta Wyborcza" Naująją sąjungą vadina "populistine" ir pastebi, jog ši partija "populiarumą išsikovojo protestuodama prieš mokesčių padidinimą verslininkams ir reikalaudama dotuoti bankrutuojančias įmones".

Tačiau daugiausiai dėmesio Lenkijos spauda skiria Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) rezultatams, kuriuos vadina "didele pergale".

Specialiame komentare "Lenkų laimėjimas" dienraštis "Trybuna" teigia, jog "kadangi lenkai valdė Vilniaus ir Šalčininkų rajono savivaldybes, pavyko išsaugoti Vilniją nuo administracinio padalijimo, kurio pagrindinis tikslas buvo lenkiškumo asimiliacija; nuosekliai ir nuolat rūpinantis lenkišku švietimu, Vilniaus rajone pavyko atidaryti dvi naujas lenkiškas mokyklas, dvi performuoti į vidurines bei atidaryti keturis vaikų darželius". Laikraštis tuo pačiu paneigia Lenkijos žiniasklaidoje eskaluojamus teiginius apie tariamą lenkiškų mokyklų diskriminavimą ir uždarymą.

Džiaugdamasi LLRA rezultatais, "Trybuna" taip pat rašo, jog "Akcijai pavyko įveikti jiems paspęstas pinkles - Judo poelgį, siekiant lietuviškų partijų sąrašuose kelti lenkų kilmės deputatus bei bandymu skaldyti lenkiškas organizacijas".

Dienraščio vertinimu, visi šie nedraugiški lenkų bendruomenei "veiksmai" tik dar labiau sutelkė LLRA ir lėmė pergalę.

Tą pačią mintį remia ir "Rzeczpospolita", kuri cituoja LLRA pirmininką Valdemarą Tomaševskį, jog "geri lenkų partijos rezultatai liudija, jog nepavyko kai kurioms jėgoms suskaldyti Lietuvos lenkų vienybės".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (18)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (31)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Seimas svarstys siūlymą nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (11)

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.