Lenkijos spauda domisi V.Adamkaus viešnage

Lenkijos spauda trečiadienį daug dėmesio skiria Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus oficialiam vizitui.
Dienraštis "Gazeta Wyborcza" cituoja Tomo Venclovos žodžius, kuris V. Adamkų prilygina garsiesiems lenkų emigrantams - Paryžiuje leidžiamo žurnalo "Kultura" žurnalo vyriausiajam redaktoriui Jerzy Giedroyciui ir JAV lenkų kilmės politologui Zbigniewui Brzezinskiui.

Laikraštis spausdina didelį Lietuvos vadovo interviu, kuriame V. Adamkus labai gerai įvertino Lenkijos paramą Lietuvos siekiams įstoti į Europos Sąjungą (ES) ir NATO.

Paklaustas, ar Naujosios sąjungos ir Valstiečių partijos nuostatos nesulėtins Lietuvos eurointegracijos, prezidentas sakė, jog "tai buvo rinkimų propaganda, ir ji nepakeitė Lietuvos užsienio politikos principų".

V. Adamkaus nuomone, "šios partijos po parlamento rinkimų neturės galimybių realizuoti savo pažadų".

Lietuvos vadovo teigimu, padėtis Rusijoje nesulėtins NATO ir Europos Sąjungos plėtros į Baltijos šalis.

"Manau, kad Vladimiro Putino išrinkimas Rusijos prezidentu yra teigiamas reiškinys, kuris stabilizuos Rusijos politinę sceną bei santykius su kaimynais", sakė V. Adamkus.

Kalbėdamas apie Lietuvos lenkų problemas, prezidentas sakė, jog "pavardžių rašymo lenkiškai reikalas susipainiojo techniniuose dalykuose", o abitūros "lenkų kalbos egzaminas turėtų būti laisvo pasirinkimo reikalas".

"Nejaugi lenkai nesididžiuoja savo lenkiškumu ir nenori laikyti lenkų kalbos egzamino?", klausė Lietuvos vadovas.

Dienraštis "Rzeczpospolita" atkreipia skaitytojų dėmesį į V. Adamkaus žodžius, jog "Lietuvos ir Lenkijos santykiai - geriausi dvišalėje istorijoje".

"Rzeczpospolita" primena, jog Lietuvos prezidentas vizito į Lenkiją išvakarėse patenkino buvusio Šalčininkų "autonomininko", nuteisto dviem metams kalėti, Leono Jankelevičiaus malonės prašymą.

Dienraštis "Trybuna" abiejų šalių santykius pavadino "labai turiningais".

"Žycie" į pirmą vietą iškelia V. Adamkaus padėką Lietuvos lenkų organizacijoms dėl jų paramos Lietuvos siekiui tapti NATO nare.

Antradienį su trijų dienų vizitu į Lenkiją atvykęs Lietuvos prezidentas trečiadienį lankosi Krokuvoje. Ten V. Adamkus susitiks su lenkų verslininkais, Jogailos universitete skaitys paskaitą "Lietuva ir Lenkija - kelyje į 21 amžių", apžiūrės senąją Lenkijos sostinę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (191)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (8)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (82)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (77)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (15)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.