Lenkijos Seimo nariai trokšta "atkeršyti" Lietuvai

Kai kurie Lenkijos Seimo nariai ragina imtis keršto veiksmų prieš Lietuvą dėl "Lietuvos lenkų persekiojimo". Tokią išvadą galima padaryti, perskaičius Lenkijos Seimo posėdžio stenogramą, kuriame kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos santykius.
Tokią išvadą galima padaryti, perskaičius Lenkijos Seimo posėdžio stenogramą, kuriame kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos santykius. Šiam klausimui vasario 17 dieną Lenkijos Seimo nariai skyrė daugiau kaip 40 minučių.

Apie 12 kalbėjusių deputatų pliekė Lietuvos valdžią dėl lenkų mažumos teisių suvaržymo.

"Ar Lenkijos Vyriausybė neplanuoja atsakomųjų akcijų Lietuvos atžvilgiu?", klausė Kairiųjų demokratų sąjungos frakcijos deputatas Grzegorzas Kurczukas (Gžegožas Kurčukas).

Seimo narys Michalas Tomaszas Kaminskis klausė Lenkijos URM viceministro Radislawo Sikorskio, ar svarstomi kokie nors konkretūs veiksmai prieš Lietuvos valstybę, kuri "jau 10 metų nuosekliai naudojasi nuolaidžia Lenkijos politika".

Kalbėjusieji Seimo nariai Lietuvos atžvilgiu žėrė kaltinimus dėl Lietuvos valdžios atstovų veiksmų, kuriais, jų teigimu, bandoma suvaržyti Lietuvos lenkų mažumos teises.

Lenkų politikų nuomone, Lietuvos lenkų persekiojimas pasireiškia "pirmą kartą istorijoje" panaikinus privalomąjį lenkų kalbos abitūros egzaminą, nevienodu lietuviškų ir lenkiškų mokyklų statusu, lėtu žemės grąžinimu Vilnijos lenkams.

Lenkų Seimo nariai nepatenkinti ir tuo, kad lenkų visuomeninėms organizacijoms negrąžinami prieš karą joms priklausę pastatai, bandoma pakeisti Vilniaus ir kitų lenkiškų rajonų administracinio padalijimo ribas, iki šiol neišspręsta lenkiškų vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose problema.

Atsakydamas į šiuos parlamentarų klausimus, Lenkijos užsienio reikalų viceministras R. Sikorskis priminė parlamentarams, kad "Lietuvos lenkų problemos yra URM dėmesio centre".

Jis sakė, kad įkurta aukšto lygio tarpvalstybinė komisija švietimo problemoms spręsti, kalbėjo apie tai, kad, "Lietuvai atgavus nepriklausomybę, mokinių skaičius lenkiškose mokyklose padvigubėjo" ir, jo nuomone, "nepaisant esamų problemų, Lietuvos lenkų situacija iš esmės yra gera".

Viceministras pabrėžė, kad "draugiškoms šalims" jokios tarptautinės institucijos kaip "tarpininkės nereikalingos".

Visą šią Seimo diskusiją transliavo Lenkijos televizija.

Šie metai Lenkijoje prasidėjo stipria antilietuviškumo banga.

Beveik prieš mėnesį Lietuvos ir Lenkijos santykius svarstė Lenkijos Seimo užsienio reikalų komisija, vėliau organizacijoje "Wspolnota polska", dalyvaujant Lenkijos Seimo nariams, Lietuvą "triuškino" Kresų organizacijų federacijos pirmininkas Stanislawas Mitraszewskis (Mitraševskis), Lenkijos spaudoje vos ne kasdien spausdinami straipsniai apie lenkiškų mokyklų Lietuvoje uždarymą, Armijos Krajovos veteranų persekiojimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (18)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (31)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Seimas svarstys siūlymą nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (11)

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.