Lenkijos saugumo raportas - neapgalvota publicistika?

Lenkijos valstybės saugumo žinyba be kita ko teigia, kad Lietuvos valdžia kryptingai siekia asimiliuoti vietos lenkus.
"Veiksmai, siekiant lenkus asimiliuoti su lietuvių visuomene, bus vykdomi palaipsniui, atsargiai ir nuosekliai", teigiama Lenkijos valstybės saugumo valdybos raporte apie valstybės saugumą 1999 metais.

Jis pirmadienį buvo paskelbtas šios žinybos puslapyje internete, o antradienį jį išspausdino dienraštis "Gazeta Wyborcza".

Viena dokumento dalių nagrinėja tarptautinius faktorius, kurie gali turėti įtakos Lenkijos užsienio politikai.

Raporte prognozuojama, kad "Rusijoje didėja didžiaimperinės nuotaikos, kurias skatina politinis elitas, skelbdamas didžiarusiškus, nacionalistinius šūkius".

Neatmetama galimybė, kad Ukrainos provakarietiškas užsienio politikos kursas bus pakeistas grynai prorusišku.

Pavojų gali sukelti "Baltijos šalių santykių pablogėjimas su Rusija".

Raporte įspėjama dėl galimo šnipų suaktyvėjimo, islamo terorizmo, organizuoto tarptautinio nusikalstamumo pagyvėjimo.

Komentuoti šį raportą Lenkijos URM atstovas spaudai Pawelas Dobrowolskis BNS korespondentui atsisakė.

Tačiau, pasak "Gazeta Wyborcza", "Lenkijos valstybės saugumo valdyba nėra institucija, kuri turėtų imtis tokios tarptautinės publicistikos, kadangi tai apsunkina Lenkijos užsienio politikos vykdymą".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (228)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (65)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1179)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (223)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.