Lenkijos radikalai spaudžia premjerą dėl santykių su Lietuva

 (1)
"Vilnijos ir Vilniaus mylėtojų draugija Lodzėje, gausūs kresiečių ir dorų lenkų sluoksniai yra pasipiktinę mūsų tautiečių, gyvenančių Vilnijoje, persekiojimu ir Lenkijos vyriausybės reakcijos į tautinių mažumų teisių laužymą nebuvimu", rašoma atvirame laiške Lenkijos premjerui Jerzy Buzekui, kurį išspausdino savaitraštis "Mysl polska".

Vilnijos mylėtojai piktinasi, kad Lietuvos generalinė prokuratūra apklausė Armijos Krajovos veteranus, kurie "antrosios Lenkijos kresuose (paribiuose) kovojo su vokiečių okupantais ir kolaboravusiais su jais lietuviais Lenkijos valstybės teritorijose, kurios sienos buvo patvirtintos daugelyje tarptautinių aktų".

Laiške išvardijamos tradicinės lietuvių tariamai daromos lenkų tautinei mažumai skriaudos.

Pasak kresiečių, "Lietuva, persekiodama lenkų tautinę mažumą, akivaizdžiai laužo tarpvalstybinę sutartį, tačiau iš Lenkijos vyriausybės jokios reakcijos nematyti, o tai ne tik kelia pasipiktinimą, tačiau ir pagrįstą nuogąstavimą, kadangi Varšuva reaguoja į tai, kas vyksta Kosove, Čečėnijoje, Austrijoje, o nepastebi padėties Lietuvoje".

"Šie pavyzdžiai sudaro įspūdį, kad Lenkijos vyriausybė savarankiškai nepriima sprendimų, palikdama tautiečius likimo valiai", rašo Vilnijos ir Vilniaus mylėtojų draugija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: už šiltas dienas ruduo atsiims su kaupu

Nuo antradienio danguje vis dažniau sukinėsis debesys. O nemaloniausia dalis laukia antroje savaitės pusėje: tuo metu ne tik lietus taškysis, bet ir smarkus vėjas vers iš kojų.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (123)

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (206)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (624)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (22)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.