Lenkijos pasienio užkarda - šunybė Lietuvai

 (6)
Du Lietuvos Seimo nariai teigia, kad Lenkijos pasienio užkardos įkūrimas Punsko miestelyje pažeidžia tarptautinius susitarimus ir skatina įtampa.
Penktadienį Vytautas Bogušis ir Arūnas Grumadas išplatino pareiškimą, kuriame "su pasitenkinimu" konstatuoja, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai prezidentų, seimų, vyriausybių ir piliečių lygiu yra konstruktyvūs ir geri.

Pareiškime parlamentarai teigia negalintys nepastebėti Lenkijos valstybės institucijų veiksmų, skatinančių įtampą ir Lenkijos lietuvių bendrijoje, ir Lietuvos visuomenėje.

Parlamentarai primena, kad, neatsižvelgiant į Lietuvos ir Lenkijos prezidentų nuomone, Asamblėjos nutarimus Punsko miestelio centre, ambulatorijos patalpose įkurta pasienio užkarda.

"Palenkės vaivadijos pasienio apsaugos planai miestelio centre statyti šunides tarnybiniams šunims ir 37,5 metrų aukščio radijo bokštą, manome, yra analogiški galimiems norams Varšuvos centre dislokuoti šarvuočių ar raketinį dalinį. Varšuvos miestelėnai, matyt, sugebėtų pasipriešinti tokiems norams, tačiau maža, kompaktiškai gyvenanti lietuvių bendruomenė, kaip ir lenkų tautybės valsčiaus gyventojai, biurokratinei valdžiai atsispirti nėra pajėgūs", sakoma V. Bogušio ir A. Grumado pareiškime.

Jų nuomone, tokie Lenkijos valstybės institucijų veiksmai prieštarauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos dokumentams, Bendrajai tautinių mažumų gynimo konvencijai, Europos vietos savivaldos chartijai.

"Mes tikime bendra Lietuvos ir Lenkijos ateitimi Europos Sąjungoje be vidinių sienų ir tikimės iš Lenkijos sprendimų, naikinančių nesusipratimų priežastis", sakoma Lietuvos Seimo narių pareiškime.

1999 metų pradžioje Punske netikėtai pradėta įkurdinti pasienio užkarda. Tai sukėlė vietinių gyventojų pasipiktinimą, kadangi pasieniečiai buvo įkurdinami už lietuvių bendruomenės pastatyto sveikatos centro patalpose.

80 proc. Punsko gyventojų yra lietuviai.

Dėl Punsko užkardo kūrimo pernai ir šiemet ne kartą diskutavo aukščiausieji Lietuvos ir Lenkijos vadovai, tačiau problema lieka neišspręsta.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (46)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (199)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (180)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.