Lenkijos lietuviai šaukiasi pagalbos

 (4)
"Daugiau kaip metus Punsko valsčiaus visuomenė protestuoja prieš pusės vietos sveikatos centro patalpų perdavimą Palenkės vaivadijos pasienio užkardai. Daugiau negu metus kai kurie lenkų politikai, dažnai pasinaudodami žiniasklaida, stengiasi įteigti plačiajai visuomenei, kad punskiečių, kurių dauguma - lietuvių tautybės Lenkijos piliečiai, protestas yra nepagrįstas, kad tai vien tik užsispyrimo ir Lenkijos valstybės esminių interesų nesupratimo rezultatas", rašo Lenkijos lietuvių bendruomenės Tarybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė ir protesto komiteto pirmininkas Klemensas Jurkūnas laiške Lenkijos seimo ir senato vadovams, premjerui bei centriniams dienraščiams.

Laiško autoriai kritikuoja ir tuos lenkų politikus, kuriems "rūpi viešojoje nuomonėje įtvirtinti lietuvio kontrabandininko įvaizdį" ir "tokiu būdu pasėti lenkų visuomenėje nepasitikėjimo ir nepalankumo Punske gyvenantiems lietuviams sėklą".

Antrajame laiške Lenkijos nacionalinio švietimo ministrui Miroslawui Handkei nerimaujama dėl Lenkijos lietuvių švietimo padėties. Primenama, kad šiais mokslo metais dvi pagrindinės mokyklos lietuvių dėstomąja kalba pertvarkytos iš aštuonmečių į trimetes.

"Minėtų mokyklų pertvarkymas ir mokinių vežiojimas į didesnius centrus atėmė iš mokinių galimybę dalyvauti kultūriniame gyvenime, o Punsko mokyklos pastatas, į kurį suvežami vaikai iš naikinamų mokyklų, tiesiog plyšte plyšta", pažymima laiške.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (218)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (12)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (130)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas (5)

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (41)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.