Lenkija žada vėl pirkti Lietuvos elektrą

J. Buzek apie tai pranešė Lietuvos premjerui Andriui Kubiliui per judviejų pokalbį telefonu ketvirtadienį.

Kaip BNS sakė premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis, Lietuvos elektros energijos eksportas į Lenkiją turėtų būti tęsiamas jau netrukus.

A. Kubilius praėjusį mėnesį nusiuntė laišką Lenkijos premjerui, kuriame prašė padėti atkurti lietuviškos elektros energijos tiekimą Lenkijos elektros tinklams.

Lietuvos Vyriausybės nuomone, net ir nesant tiesioginio energetinio tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos, trejus metus trukęs lietuviškos elektros energijos pardavimas Lenkijos elektros tinklams per tarpininkus yra "naudingo dvišalio energetinio bendradarbiavimo pavyzdys".

"Lietuvos energija" per Rusijos bendrovę VPF "Energija" parduodavo elektros energiją Slovakijos bendrovei "Apis", o pastaroji patiekdavo ją Lenkijos vartotojams. Mainais už importuotą lietuvišką energiją slovakai įsipareigodavo Lenkijai eksportuoti į Vakarus tam tikrą kiekį lenkiškos elektros energijos ir vietos akmens anglį.

"Tokia schema sėkmingai veikė trejus metus ir buvo naudinga tiek Lietuvai, tiek Lenkijai", mano A. Kubilius.

Tačiau šių metų pradžioje Lenkijos pusė nepasirašė kontrakto, ir lietuviškos energijos tiekimas Balstogės energetiniams tinklams buvo sustabdytas.

Manoma, jog tai buvo padaryta žemesniųjų energetikos žinybų sprendimu dėl kol kas neaiškių priežasčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (4)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (331)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1180)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.