Kitų metų gegužės mėnesį Lietuvos ir Lenkijos seimo narių asamblėja JAV sostinėje Vašingtone surengs bendrą posėdį, kurio pagrindinis tikslas bus paremti Lietuvos narystę NATO.
Tai ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame brifinge pranešė Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Darius Degutis.

Ambasadoriaus teigimu, į posėdį bus pakviesti abiejų šalių išeivijos atstovai bei JAV Kongreso nariai. "Tai būtų svarbus žingsnis prieš lemiamą NATO narių viršūnių susitikimą Prahoje kitų metų lapkričio mėnesį", - sakė D.Degutis.

Šį rudenį po rinkimų Lenkijoje suformuota Kairiųjų demokratų ir Darbo sąjungų koalicinė vyriausybė, pasak ambasadoriaus, išlaikė ankstesnės dešiniosios vyriausybės politiką nuosekliai remti Lietuvos stojimą į NATO.

Lietuva, deklaruojanti strateginę partnerystę su Lenkija, tikisi pakvietimo į NATO per kitąmet Prahoje įvyksiantį Aljanso vadovų susitikimą. Lenkija kartu su Čekija ir Vengrija į NATO buvo pakviesta 1997 metais, ir tapo visaverte Aljanso nare 1999 metais.

Kalbėdamas apie ekonomiką, D.Degutis pasidžiaugė, jog dvišalės prekybos apyvarta per pastaruosius 2-3 metus išaugo daugiau nei šimtu procentu ir šiais metais pasiekė 4 mlrd. litų ribą.

Tame pat brifinge Lietuvos dvišalius santykius su kaimyninėmis valstybėmis apžvelgęs UR viceministras Evaldas Ignatavičius džiaugėsi, jog šiais metais išaugo eksportas į kaimynines valstybes, nėra rimtų politinių problemų, pasirašytos visos būtinos sutartys, sukurtos bendradarbiavimo struktūros.

"Todėl didžiausias dėmesys ir toliau bus kreipiamas į ekonominį bendradarbiavimą energetikos, transporto, energijos išteklių importo ir eksporto srityse", - sakė viceministras.

Pasak E.Ignatavičiaus, Lietuvai iki kitų metų liepos pirmininkaujant Baltijos Ministrų tarybai, didžiausią dėmesį stengiamasi kreipti transporto projektams ir švietimui.

"Lapkričio mėnesį buvo pasirašytas susitarimas dėl geležinkelio sistemos "Rail Baltica" studijos parengimo, kitais metais turėtų pradėti funkcionuoti bendra Baltijos valstybių švietimo erdvė, o sausio mėnesį įvyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerų susitikimas", - sakė E.Ignatavičius.

Ambasadorius Baltarusijoje Jonas Paslauskas teigė, jog Lietuvos ir Baltarusijos santykiai yra "pakankamai dinamiški". Anot jo, vyksta bendradarbiavimas tarp šalių institucijų, pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kultūros srityje, kitą savaitę bus pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje.

"Turime daug planų Baltarusijai padėti kurti pilietinę visuomenę. Kartu su Europos Taryba ruošiamės padėti įkurti ombudsmeno instituciją, skatinti regioninį bendradarbiavimą", - teigė diplomatas. Iki kitų metų gegužės Lietuva pirmininkauja Europos Tarybos (ET) Ministrų komitete. ET ypač daug dėmesio skiria demokratijos ir žmogaus teisių padėčiai.

Lietuva tradiciškai laikosi "kritiško dialogo" su Baltarusija politikos, palaikydama pragmatiškus santykius su šios šalies vykdomąja valdžia, tačiau kartu su tarptautine bendruomene kritikuodama Minską dėl demokratijos pažeidimų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (30)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (154)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (6)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (9)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (175)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (143)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (46)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės (1)

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (5)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...