Lenkai daro spaudimą Lietuvos prokuratūrai

Ketvirtadienį paskelbtame pareiškime draugija, be kita ko, teigia, kad "dalis lenkų pradėjo siūlyti pažeisti tarptautinius bei Lietuvos įstatymus ir karo nusikaltimus padariusius asmenis teisti pagal tautybę: lietuvius kaltinti prokurorams, o lenkus aprašyti tik istorikams".

Draugija tokį pareiškimą grindžia Seimo nario Jano Senkevičiaus viešai reikštu nepasitenkinimu dėl Armijos Krajovos veteranų apklausų, Lenkijos ambasadorės Eufemijos Teichmann dėmesiu bylai ir jos apsilankymu Lietuvos generalinėje prokuratūroje, taip pat kai kurių Lenkijos valdžios pareigūnų spaudoje skelbtais Armijos Krajovos veiklos Lietuvoje tyrimo pasmerkimais.

Lietuvos generalinė prokuratūra jau keliomis progomis yra užtikrinusi, kad lenkų Armijos Krajovos veteranai apklausiami genocido byloje kaip liudytojai, griežtai laikantis įstatymo ir nepažeidžiant jų teisių. Prokuratūra atlieka parengtinį tardymą baudžiamojoje genocido byloje dėl Lietuvos gyventojų nužudymo 1944 metų birželį Molėtų rajone, Dubingių dvaro kaime.

Tiriant bylą, buvo apklausta apie 200 liudytojų, tarp jų - septyni lenkų tautybės Lietuvos piliečiai. Keturi jų yra Lietuvos lenkų karo veteranų klubo nariai.

Lenkų karo veteranų apklausa sukėlė didelį atgarsį Lenkijoje.

Lenkai ypač jautriai reaguoja į AK veiklos tyrimą, nes Lenkijoje jos kovotojai laikomi didvyriais.

Lietuvoje jie vertinami visai priešingai, nes per Antrąjį pasaulinį karą Vilniaus krašte kovojo ne tik prieš nacių okupantus, bet ir prieš lietuvybę, laikydami Vilniją Lenkijos dalimi.

Byla dėl Lenkijos Armijos Krajovos veiklos per Antrąjį pasaulinį karą, nužudant 273 civilius Pietryčių Lietuvos gyventojus, yra viena iš daugiau kaip 80-ties karo nusikaltimų ir genocido bylų, kurias yra iškėlusi ir tiria Generalinė prokuratūra.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (40)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (66)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (552)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (54)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (6)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.