Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.
Juozas Olekas
© DELFI / Domantas Pipas

Leidinyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė prieš Lietuvą.

„Galima išskirti nemažai šiuolaikinio karinio konflikto tipų, tačiau daugiausia dėmesio reikia sutelkti į kaimyninės valstybės - Rusijos - veiksmus. Ši valstybė nevengia naudoti karinės jėgos prieš savo kaimynes, o šiuo metu iš esmės tebevykdo karinę agresiją prieš Ukrainą“, - rašoma leidinyje.

Pristatydamas knygą krašto apsaugos ministras Juozas Olekas žurnalistams sakė, kad knygoje skirti dėmesį Rusijos veiksmams ir paskatino jos agresija prieš kaimynines Ukrainą ir Gruziją.

„Visi matome, kad dabartiniai įvykiai, ypatingai po Rusijos intervencijos į Gruziją, po Rusijos agresijos Ukrainoje, tai yra ta valstybė šalia mūsų, kuri yra potencialus agresijos šaltinis“, - teigė ministras.

Pirma pristatyto leidinio dalis yra skiriama Rusijos veiksmams aptarti, antrojoje dalyje piliečiams dėstomi patarimai, kaip efektyviai dalyvauti ginkluotoje šalies gynyboje patiems.

Trečiojoje dalyje knygos autoriai pristato išgyvenimo pagrindus.
Leidinyje aiškinama, kaip dalyvauti ir remti pasipriešinimo vienetą ar kaip atpažinti agresoriaus ginkluotę. Ginklais iliustruotuose puslapiuose pateikiama tik rusiška ginkluotė, pradedant automatais ir baigiant tankais.

Pateikiamame išgyvenimo vadove rodoma, kaip konflikto atveju pasirūpinti maistu, vandeniu, specialia apranga, kaip nesušalti ir pailsėti ar suteikti pirmąją pagalbą.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas sakė, kad aktyvus piliečių nusiteikimas taip pat gali būti stipria Rusijos atgrasymo dalimi.

„Svarbiausia knygos paskirtis yra padėti Lietuvos žmonėms būti pasirengusiems apginti savo šalį savo nusiteikimu ir parodyti galimam priešui, galimam agresoriui, kad nė viena pėda, nė vienas žingsnis nebus lengvas Lietuvoje, kad (...) tas pasipriešinimas būtų labai stiprus, labai jaučiamas“, - teigė ministras.

Vienas iš leidinio rengėjų kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininkas majoru Linas Idzelis pasakojo, kad kariškiai stengėsi pernelyg neapkrauti knygos sudėtingais terminais.

Karininkas teigė, jog knygele norima ne įsakyti civiliams ginti Lietuvą karo atveju, o pirmiausia pateikti patarimų, kaip apsisaugoti patiems ir esant norui prisidėti prie ginkluotos gynybos.

„Knygutė negali būti tokia, kad gavai knygutę, o ten tau jau yra įsakymas, nurodymas, kaip ginti tėvynę. To yra neįmanoma padaryti. Čia yra tokie bendriniai principai sudėti“, - sakė L.Idzelis.

„Norėjome į ją sudėti kuo daugiau tokių praktinių patarimų“, - pridūrė jis.
Leidiniai apie pilietinį pasipriešinimą ir rekomenduojamą elgesį karo atveju leidžiami nuo 2014 metų po to, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje.

Šiemet knygelė „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ išleista 30 tūkst. egzempliorių tiražu. Kaip ir ankstesnių leidinių didžiausia naujojo leidinio tiražo dalis bus perduota platinimui Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės komplektavimo skyriams ir poskyriams, po keletą jos vienetų gaus visos bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigos, viešosios ir aukštųjų mokyklų bei kolegijų bibliotekos, savivaldybės. Taip pat parengta ir elektroninė leidinio versija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (60)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (80)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (50)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (87)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (8)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (21)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatomas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (2)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (24)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose?

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (11)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...