LDDP veikėjui teks taikytis su V.Landsbergiu

 (10)
Norėdamas išlikti garbingas parlamentaras LDDP frakcijos narys Juozas Bernatonis privalo atsiprašyti Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio.
Tokiai išvadai vakar pritarė keturi valdančiajai daugumai atstovaujantys Seimo etikos ir procedūrų komisijos nariai, apsvarstę V.Landsbergio prašymą.

Du opozicijos atstovai balsuodami susilaikė.

Konservatorių lyderis piktinosi J.Bernatoniu, kuris palygino jį su Seimo nariu, kalėjusiu už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu Audriumi Butkevičiumi.

Opozicijos atstovas televizijos laidoje "Paskutinė kryžkelė" pareiškė: "V.Landsbergis savo sklypo istorijoje Žvėryne taip pat pasikėsino užvaldyti svetimą turtą stambiu mastu".

"Kodėl turėčiau atsiprašyti? - išklausęs komisijos išvadą klausė A.Bernatonis. - Jeigu teisėsaugos institucijos ir teismai pripažins, kad sakiau netiesą, tuomet atsiprašysiu".

J.Bernatonis - antrasis parlamentaras, kuriam Etikos ir procedūrų komisijos nariai pasiūlė atsiprašyti V.Landsbergio.

Pirmasis buvo socialdemokratas Aloyzas Sakalas, turėjęs atsiprašyti už tai, kad "Lietuvos ryte" teigė, jog jo klasės draugas V.L. prisidėjo prie to, kad A.Sakalas būtų nuteistas aštuoneriems metams lagerio už antisovietinę veiklą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (73)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (17)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (607)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (205)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.