LDDP susirūpino žemdirbių dalia

 (1)
LDDP frakcijos Seime nariai paragino nedelsiant sudaryti valstybinę komisiją, kuri įvertintų sausros ir šalnų padarytus nuostolius Lietuvos žemdirbiams.
Trečiadienį LDDP frakcijos nariai paskelbė kreipimąsi į Seimo pirmininką ir premjerą, kuriame rašo, kad ši komisija turėtų pateikti pasiūlymus, kaip sušvelninti ūkininkų patirtus nuostolius.

Dokumento autoriai siūlo Seimui skubos tvarka svarstyti ir priimti įstatymą dėl 1999 metų valstybės vidaus skolos žemės ūkiui finansuoti pripažinimo ir padengimo, kuris dalinai sušvelnintų sunkią žemdirbių finansinę būklę.

"Susidariusią situaciją žemės ūkyje galima vertinti kaip stichinę nelaimę ir todėl laukiame iš Vyriausybės konkrečių ir energingų veiksmų, padedančių likviduoti nelaimės padarinius", sakoma pareiškime.

Žemės ūkio bei valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministrai jau nurodė Lietuvos apskričių Kaimo reikalų departamentui iki kitos savaitės pateikti informaciją apie nuo šalnų ir sausros nukentėjusius žemės ūkio kultūrų plotus.

Gauta ir išanalizuota informacija bus pateikta svarstyti Vyriausybei. Pirmadienį žemdirbių interesams atstovaujantys Žemės ūkio rūmai kreipėsi į Lietuvos valdžią dėl stichinės nelaimės stovio Lietuvoje paskelbimo ir šalnų bei sausros padarytų nuostolių atlyginimo.

Specialistų vertinimais, pietryčių Lietuvoje sušalo apie 80 procentų pasėlių, ypač kritiška padėtis yra Varėnos rajone, kur šalnos ir sausra sunaikino beveik visą vasarojų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (21)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (547)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.

Sukrečiančio žiaurumo istorija: kaunietė kaltinama pati marinusi savo sūnų ir rinkusi paramą TV laidose (80)

„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Dėl feisbuko įrašo užsitraukė Ž. Pinskuvienės rūstybę: jau sulaukė policijos skambučio (205)

Širvintose vėl verda aistros. Apie galimus rinkimų pažeidimus, kuriuose galbūt dalyvavo ir Širvintų mere Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle parašiusi moteris sulaukė policijos skambučio. Ž. Pinskuvienė kaltina moterį šmeižtu ir teigia, kad ji už savo žodžius turės atsakyti.

D. Grybauskaitė: saugumo iššūkiai regione padidėję (28)

Saugumo iššūkiai rytinėje Europos dalyje nuolat didėja, o jei pasitvirtins pranešimai, kad nauji Rusijos karo laivai plaukia į Baltijos jūrą, tai būtų dar vienas įrodymas, kad Maskva eskaluoja situaciją tarp Rytų ir Vakarų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.