LDDP reikalauja nepersekioti protestavusių žemdirbių

Spaudos konferencijoje pirmadienį opozicinės LDDP lyderis ir frakcijos Seime seniūnas Česlovas Juršėnas pareiškė remiąs "teisėtus žemdirbių reikalavimus" ir pareiškė protestą dėl premjero Andriaus Kubiliaus spaudimo teisėsaugos organams kelti bylą Panevėžio ir kitų rajonų ūkininkams už surengtą protesto akciją.

Praėjusį trečiadienį maždaug 300 ūkininkų bei bendrovių atstovų su žemės ūkio technika blokavo "Via Baltica" automagistralę netoli Panevėžio.

Žemdirbiai reikalavo subsidijas už parduotą praėjusių metų produkciją išmokėti iki šių metų kovo 1 dienos, sumažinti dyzelinio kuro ir elektros energijos kainas.

Praėjusią savaitę Vyriausybės atstovai pažadėjo, jog iki kovo 15 dienos žemdirbiams bus sumokėta 90 mln. litų subsidijų, o likusi suma išmokėta iki šių metų liepos 1 dienos.

"Mes manome, kad ne žemdirbiams, o visoms konservatorių-krikdemų Vyriausybėms reikalingas teisinis persekiojimas už nevykdomus įsipareigojimus ūkininkams ir bendrovėms", frakcijos vardu pareiškė Č. Juršėnas.

Jis taip pat kaltino valdančiąją daugumą "pro pirštus" žiūrint į "klestinčią korupciją, nešvarią privatizaciją, valdininkų savivalę".

"Mūsų nuomone, Vyriausybė su savo gausiomis žinybomis, Žemės ūkio ministerija, pirmiausia privalo ieškoti galimybių įvykdyti savo įsipareigojimus, tiesiog gelbėti šalies žemės ūkį, ieškoti mūsų produkcijai rinkų, bet ne gąsdinti Lietuvos žmones žemės ūkio produkcijos pertekliumi, o protestuotojus - prievartiniais veiksmais", sakė Č. Juršėnas.

Kitoje spaudos konferencijoje pirmadienį konservatorių partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė teigė, kad praėjusios savaitės žemdirbių blokada yra susijusi su savivaldybių rinkimų kampanija.

Seimo pirmininko pavaduotoja R. Juknevičienė teigė, kad minėtoji protesto akcija "politinėje rinkoje yra nesąžininga konkurencija".

Pasak R. Juknevičienės, "už 500 litų sumokėtą baudą už nesankcionuotą mitingą "Via Baltica" kelyje gauni reklamą partijai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė ragina įvertinti policijos reformos pirmuosius rezultatus (7)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina generalinį policijos komisarą Liną Pernavą įvertinti pirmuosius policijos pertvarkos rezultatus ir tęsti ją tik įsitikinus, kad tai pagerino policijos darbą ir padidino žmonių saugumą.

J.Olekas: „Nota Bene“ konkursus laimėdavo ir valdant konservatoriams (25)

Aštuonis kartus brangesnių virtuvės įrankių kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų konkursus laimėdavo ir anksčiau, kai Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovavo konservatoriai, teigia socialdemokratų ministras Juozas Olekas.

L. Kasčiūno ir G. Palucko dvikova: sutarimą galėtų rasti tik vienu klausimu (24)

Antradienį DELFI surengtuose rinkimų debatuose „Balsuok 2016“ susitikę konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas ir Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas svaidėsi žaibais. Jų pozicijos išsiskyrė praktiškai visais klausimais, o daugiausia nesutarimų kilo vertybiniais ir žmogaus teisių klausimais.

LLRI partijų programų vertinimas: Lietuvos socialdemokratų partija (16)

Lietuvos laisvosios rinkos institutas išrinko ir įvertino ryškiausias partijų rinkimų programų nuostatas, kurios veiks žmonių atlyginimus, mokesčius, pasirinkimo laisvę ir kasdienį ekonominį gyvenimą. Kas slypi po partijų pažadais, į kurias nuostatas rinkėjui atkreipti dėmesį, kaip jas vertinti? Šį kartą nagrinėjama Lietuvos socialdemokratų partijos programa.

Siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų darbuotojų išmokomis (25)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų dirbančiųjų išeitinėmis išmokomis.